x
     

Urla'nın hemen hemen..,

1 Ekim 2019 Salı , 20:29
Okunma: 2578
0 Yorum

Her caddesi..,

 

Urla Belediyesi Ekim meclis gündemine gelen maddeler incelendiğinde,

 

 

 

 

 

01 EKİM 2019 TARİHLİ MECLİS GÜNDEMİ

1-Önergeler ile gündemde kalan konuların görüşülmesi. (Başkanlık önergeleri ve Meclis üyeleri tarafından sunulacak önergeler ile Meclis gündeminde kalan konular ile ilgili hazırlanan komisyon raporları)

 

2-Mali Hizmetler Müdürlüğünün, 2020 Mali Yılı Bütçe Tasarısı ve Belediyemiz Ücret Tarifelerine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

3-Mali Hizmetler Müdürlüğünün, ÇEŞTUR Çeşme İmar Turizm Ticaret ve Teknik Hizmetler ve Liman İşletmeciliği Ltd.Şti.'nin sermaye artırım kararının alınmasına ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

4- Mali Hizmetler Müdürlüğünün, 5393 sayılı Belediye Kanununun 38’inci maddesinin (g) bendine istinaden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Urla Şubesi ile işbirliği protokolü yapılması amacıyla Belediye Başkanına yetki verilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

5- Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, İlçemiz Rüstem Mahallesi, Kocadere Sokak, No:82/6 adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

6- Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, İlçemiz Yenikent Mahallesi, Çeşme-Urla-İzmir Asfaltı Caddesi, No:89 adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

7- Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, İlçemiz Yenikent Mahallesi, Lila Sokak, No:25 adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

8- Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, İlçemiz Kuşçular Mahallesi, 8016 Sokak, No:1 adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

9- Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, İlçemiz Yaka Mahallesi, Çay Sokak, No:35/A adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

10- Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, İlçemiz Naipli Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, No:149 adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

11- Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, İlçemiz Kuşçular Mahallesi, 8034/1 Sokak No:14 (A-B-C) adresinin içkili yerler krokisine dahil edilmesine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

12-Plan ve Proje Müdürlüğünün, 1/1000 ölçekli Torasan Uygulama İmar Planı değişiklik teklifine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

13-Plan ve Proje Müdürlüğünün, İlçemiz Kuşçular Mahallesi 2017, 2018, 2019 ve 2020 parsellerine ilişkin 1/1000 ölçekli mevzi imar planı değişiklik teklifine ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

14-Yazı İşleri Müdürlüğünün, Tunceli-Pertek Belediyesi ile Belediyemiz arasında kardeş kent ilişkisi kurulmasına ilişkin yazısının görüşülmesi.

 

15-Dilek ve temennilerin görüşülmesi.

16-Bir sonraki Meclis toplantısının gün ve saatinin belirlenmesi.


Şimdi gelelim meclis gündemi yorumlarına,

 

16 maddelik meclis gündeminin 7 maddesi içkili yer krokisine dahil edilmesi,

 

12.madde de yer alan imar teklifinin neresi olduğunu anlayamadık,yönetmeliğe göre daha açık yazılmalı,

 

13. maddeye gelen parsellere baktık,

 

 

Bu parsellere ne yapılacak?

 

Hatırlatma da fayda görmekteyiz,

 

 

 

 

 


Kaynak: