x
     

SAYIN SOYER KAMU ZARARI

9 Aralık 2022 Cuma , 20:48
Okunma: 1811
0 Yorum

HALEN DEVAM ETMEKTE FARKINDAMISINIZ.

 

İzmir büyükşehir belediyesi,

Mülkü üzerinde bulunan,

Pınarbaşı motor sporları tesisi,

İhalesiz, Ecrimisil ödeyerek,

Faaliyetlerine devam ettiğini sizlerle paylaşmıştık,

Ecrimisil miktarını yayanıtlamayınca,

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurumuzu yaptık,

Pazartesi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ifademizi vermeye gideceğiz,

Hazırlığımızı yaptık,

Tunç Başkan ve Emlak Yönetimine sorularımız var;

İşletmeciye yapılan özel imkanlar, kamu ihale kanuna aykırı. İhale yapılmadan ve kira kontratı olmadan kamuya ait olan yeri işletmeci gasp etmiş durum devam etmekte.

İşletmeci Kulanım suresi bittiği halde organizasyonlar düzenleyerek, Motosiklet federasyonunun ve Otomobil federasyonundan aldığı yazılarla süresini uzatmış, 

Her iki federasyonun resmi yarışları bittiği halde tesisi boşaltması gerekirken halen daha çıkarılmamasının ardındaki gerçek nedir?

Açıklayın lütfen,

Unutmayın ki Mezkur Kanun’un “Hesap verme sorumluluğu” başlıklı 8’inci maddesinde; “Her türlü kamu kaynağının elde edilmesi ve kullanılmasında görevli ve yetkili olanlar, kaynakların etkili, ekonomik, verimli ve hukuka uygun olarak elde edilmesinden, kullanılmasından, muhasebeleştirilmesinden, raporlanmasından ve kötüye kullanılmaması için gerekli önlemlerin alınmasından sorumludur ve yetkili kılınmış mercilere hesap vermek zorundadır.” 
 
Denilmektedir. 

Hesap verme günü çok yakında . Çünkü savcılık Milli Emlak tan müfettiş talebinde bulunmuş ve gerçekleri kendisine tek tek anlatacağım,

İhale yapılmadan ve Kira kontratı olmadan kamu malı olan tesisi işletirken, tesis içindeki kafeteryanın ruhsatının da olmadığı söylentiler arasında. Varsa çıkın söyleyin bizde yayınlayalım,
 
Ama siz daha ne kadar ecrimisil ödeniyor onu bile açıklayamıyorsunuz!

Bilgi edinme sorularımıza verdiğiniz cevapta 

“Belediyemizce tahliye işlemi, 2022 yılı yarış takvimi bitimine kadar ötelenmiş olup, 2022 yılının son çeyreğinde alandaki fuzuli şagil işletme tahliye edilerek, bahse konu bölge imar planı amacına göre halkın kullanımına hazır hale getirilecektir." şeklinde bilgisinin verildiği tespit edilmiştir. 
 
Sayın başkan son çeyreği çoktan geçtik. Daha kaç son çeyrek bekleyeceksiniz? 

İşletmeciyi çıkaramamanızın sebebi nedir? 

Neden Korkuyorsunuz? 

Bu işletmecinin özelliği nedir? 

Sadece bu işletmeci mi var Türkiye’de? 

Neden bu kadar imtiyaz sağlanmakta ve kamunun malından kazanılan para işletmecinin cebine girmesini sağlıyorsunuz!

İŞLETMECİNİN İZMİR BÜYÜKŞEHİRE NE BEDEL ÖDEDİĞİNİ ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ BAHANESİ İLE VERMİYORSUNUZ. TARKAN KONUSUNDA DA ÇOK DİRENDİNİZ AMA AÇIKLAMAK ZORUNDA KALDINIZ. YARIM YAMALAKTA OLSA! 

KAMUNUN MALINI İHALE OLMADAN VE KİRA KONTRATI OLMADAN İŞLETMECİYE TESLİM EDİP BİLGİ VERMEYECEKSİNİZ AMA İŞLETMECİYİ ORADA TUTACAKSINIZ,
 
SAVCILIK TAKİPTE, 

MÜFETTİŞLER TAKİPTE,

BİR SİZ DEĞİLSİNİZ!
 
DOĞRU YOLU TERCİH EDİN KAMUNUN MALINI KAMUNUN KULLANMASINA MÜSAADE EDİN İŞLETMECİNİN CEBİNİ DOLDURMASINI TERCİH ETMEYİN!

Konuyu sonuna kadar takip edeceğiz.


Kaynak:

Etiketler:

  • SAYIN,
  • SOYER,
  • KAMU,
  • ZARARI,
  • ,
  •