x
     

Konak Belediyesi..,

30 Kasım 2020 Pazartesi , 20:20
Okunma: 1894
0 Yorum

Bilgilendirme yazısını dikkate alacaktır.

 

Deprem sonrası yaşananlardan sonra,
 
Hayat olağan akışına devam etmekte, olduğunu görüyoruz,
 
Yaşanan depremi ucuz atlatmış olabiliriz,
 
Ancak deprem gerçeğine duyarsız kalmaya devam etmemeliyiz,
 
Bir okuyucumdan gelen yazıyı noktası virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz,
 
Umarız yetkililer gerekli özeni gösterir.
 
“İyi aksamlar Nivent hanim, size yolladığım Konak belediyesinin 2018 tarihli tüm kat maliklerine yolladığı yazıda  onaylı projesiyle yerindeki uygulamaların farklı olduğu (KOLON KIRIS YERLERI, BİÇİMLERI ,KONUMLARI) yazısının yani sıra daha önce 11 kat malikine 2015 aralık ayında vermiş olduğu imar cezalarını, tekrar  aşağıda kat maliklerine 42. Maddeye göre işlem yapacağını belirtmekte ve olası can ve mal kayıplarından dairelerini eski hale getirmeyen kat maliklerinin  sorumlu olacağını belirtmekte. Bu yazıdan çıkan sonuç İdarelerin sadece yasal olarak sorumlu olmasın diye konuyu belgelendirmeye çalışıyor.   Sizden ricam hem belediyeye sizce uygun olan soruları sormanız, hem de ( binamıza disaridan ücreti karşılığı hizmet veren) Yönetici hakkında da sorular sormanız
-Yönetici imara aykırı hareket eden kat malikleri için binanın mevcut kolon eksikliği bildiği halde suç duyurusunda bulunmuş mudur?
-Yönetici Deprem sonrası bakanlığa riskli yapı tespitinin acili yetini bildirmiş midir?
Belediye, binadaki mevcut kolon sorununu bildiği halde apartmanda risk tespiti yapmış mıdır?

Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama inanın süreç cook yavaş isliyor kimse bir şey yapmıyor. Yönetici, imar cezası alan 11 kat malikini tutup bu olay kapatmaya çalışıyor 17 daireli ap 11 kat maliki ceza yediği için durum çoğunluk esasına göre gidip biz ceza almayan dürüst vatandaşlar cezalandırılıyoruz. Size iyi aksamlar, iyi çalışmalar dilerim.” 

 


Kaynak:

Etiketler:

  • Konak,
  • Belediyesi..,
  •