x
     

İnanılır Gibi Değil

5 Ağustos 2022 Cuma , 10:14
Okunma: 1366
0 Yorum

İBB'nin Ağustos Meclis Gündemine .,

 

Gerçekten inanılır,
 
Gibi değil!
 
Belediye değil tur operatörü gibi,
 
Seyahat acentesi gibi,
 
Sorularımızı sorduk,
 
Bu geziler de belediye bütçesinden,
 
Çıkan net tutarı İzmirli adına,
 
Öğrenmek istedik,
 
Bakalım cevap verecekler mi?
 
Sayın Yetkili

Ağustos meclis gündemine gelen gelen 7 maddelik yurtdışı seyahat proğramalarının maddelere ilişkin belediyenin kasasından çıkan net tutar nedir?

1. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'in "Başka Bir Tarım Mümkün" Vizyonu doğrultusunda, Eylül ayında düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Fuarı "Terra Madre Anadolu İzmir 2022"nin hazırlıkları çerçevesinde ve Avrupa şehirlerarası işbirliğine katkıda bulunmak amacıyla 28 - 29 ve 30 Haziran 2022 tarihlerinde Belçika'nın Brüksel kentinde, aralarında İzmir Brüksel Tanıtım Ofisi'nin de açılış töreni bulunan bir dizi etkinlik gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda; yapılan etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER 27 Haziran 2022 saat 16.00 - 29 Haziran 2022 tarihleri arasında katılım sağlamıştır. Söz konusu seyahate katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'in ulaşım (hava yolu ile) giderleri, günlük harcırah giderleri, şehir içi ulaşım giderleri ve (pasaport harcı, seyahat sigortası, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, Covid-19 PCR testleri vb.) diğer yasal giderler Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Özel Kalem Md.E.865502)
 
2. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'in "Başka Bir Tarım Mümkün" Vizyonu doğrultusunda, Eylül ayında düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Fuarı "Terra Madre Anadolu İzmir 2022"nin hazırlıkları çerçevesinde 28 - 29 ve 30 Haziran 2022 tarihlerinde Belçika'nın Brüksel kentinde, aralarında İzmir Brüksel Tanıtım Ofisi'nin de açılış töreni bulunan bir dizi etkinlik gerçekleşmiştir. Söz konusu etkinlikler kapsamında; Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Hatice Gökçe BAŞKAYA ile Turizm Şube Müdür V. Melih KAYACIK’ın Başkanlık Makamına eşlik etmek üzere bahsi geçen tarihlerde görevlendirilmiş olup 27 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında görevli-izinli sayılıp, ulaşım (hava yolu), konaklama, şehir içi ulaşım, harcırah ve diğer yasal giderleri Turizm Şube Müdürlüğünün Yurtdışı Geçici Görev Yollukları ödenek kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclis Heyetinin bilgilerine sunarım. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Dış İlişkiler ve Tur.Dai.Bşk.E.842532)
 
3. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'in "Başka Bir Tarım Mümkün" Vizyonu doğrultusunda, Eylül ayında düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Fuarı "Terra Madre Anadolu İzmir 2022"nin hazırlıkları çerçevesinde 28 - 29 ve 30 Haziran 2022 tarihlerinde Belçika'nın Brüksel kentinde, aralarında İzmir Brüksel Tanıtım Ofisinin de açılış töreni bulunan bir dizi etkinlik gerçekleştirilmiştir. Söz konusu etkinlikler kapsamında; Dış İlişkiler Şube Müdürü S. Semin SOLAK Başkanlık Makamı'na eşlik etmek üzere bahsi geçen tarihlerde görevlendirilmiş olup, 27 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında görevli-izinli sayılıp, ulaşım (hava yolu), şehir içi ulaşım, harcırah ve diğer yasal giderleri Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü bütçesi Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu harcama kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin tensiplerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Dış İlişkiler ve Tur.Dai.Bşk.E.855964)
4. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER'in "Başka Bir Tarım Mümkün" Vizyonu doğrultusunda, Eylül ayında düzenlenecek Uluslararası GastronomiFuarı "Terra Madre Anadolu İzmir 2022" nin hazırlıkları ve Avrupa şehirlerarası iş birliğine katkıda bulunmak amacıyla 28 - 29 ve 30 Haziran 2022 tarihlerinde Belçika'nın Brüksel kentinde, aralarında İzmir Brüksel Tanıtım Ofisinin de açılış töreni bulunan bir dizi etkinlik gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda; yapılan etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tunç SOYER ile birlikte ESHOT Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü kadrosunda görev yapmakta olan Kerem Ziya YANGÖZ 27 Haziran saat:16.00 - 29 Haziran 2022 tarihleri arasında katılım sağlamışlardır. Yapılan seyahatte Kerem Ziya YANGÖZ'e ait ulaşım  (hava yolu ile) giderleri, günlük harcırah giderleri ve (pasaport harcı, yurtdışı çıkış harcı, alan vergisi, vize ücretleri, Covid-19 PCR testleri vb.) diğer yasal giderler ESHOT Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu Harcama Kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (ESHOT-İnsan Kay. ve Eğt. Dai.Bşk.E.88861/E.883750)
 
5. 10-13 Temmuz 2022 tarihlerinde Srebrenitsa Anma Günü kapsamında Bosna Hersek'in Srebrenitsa kentinde gerçekleştirilmiş olup, Anma Töreni için İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Tunç SOYER'in de katılım sağladığı ziyaret programı gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda; yapılan seyahat programına Başkanlık Makamına eşlik etmek üzere Basın Yayın ve Tanıtım Şube Müdürlüğü kadrosunda İletişim Koordinatörü olarak görev yapmakta olan Asiltürk KILIÇ, Basın Görevlisi Mesut Rıdvan BİLEN ve Muhabir Orkun Emre KÜÇÜKERBAŞ görevlendirilmiştir. Anılan tarihlerde adı geçen personelin görevli-izinli sayılarak, ulaşım (hava yolu) şehir içi ve şehir dışı ulaşım, harcırah ve diğer yasal giderler Basın Yayın ve Tanıtım Şube Müdürlüğü Bütçesi Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu harcama kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Basın Yay. ve Hal. İlş.Dai.Bşk.E.881700)
 
6. WWF Küresel Şehir Girişimi OPCC, şehirlerin liderliğini tanımayı ve yerel direnci ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi, dünyayı iklim değişikliğine karşı korumada kentsel düzeydeki eylemin önemli rolünü vurgulaması amacıyla Urban Future Konferansı 31 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Helsinborg/İSVEÇ’te gerçekleştirilmiş ve Konferans kapsamında OPCC ödül töreni ve panel düzenlenmiştir. Helsinborg/İSVEÇ düzenlenen Urban Future Konferansına Belediyemizin uygulamalarını tanıtmak ve temsil etmek üzere İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğünde Mühendis olarak görev yapan Dr. Çağlar TÜKEL 31 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında katılım sağlamış olup personelin konaklama, uçakla gidiş-dönüş yol ücreti (Kopenhag/Danimarka Havaalanı) ve tren ücreti organizasyon Bütçesinden, pasaport ücreti, alan vergisi, ulaşım ve günlük harcırah giderleri İklim Değişikliği ve Temiz Enerji Şube Müdürlüğü Bütçesinin Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu tertibinden karşılanmıştır. Sayın Meclisimizin bilgilerine arz ederim. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (İklim Değ. ve Çev.Kor.Kon.Dai.Bşk.E.821573)
 
7. İzmir'in ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanlığına bağlı Turizm Şube Müdürlüğü olarak çalışmalar yapmaktayız. Kruvaziyer turizminin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında; Başkanımız Mustafa Tunç SOYER'in İzmir'i bir dünya kenti yapma hedefi ile İzmir-Midilli arasında gemi seferleri başlamıştır. Bu çalışmalar doğrultusunda, Belediyeler Arası Liman Fonu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Yunanistan'ın Midilli Adası'nda 29 Temmuz 2022 Cuma günü düzenlenen Plomari Limanı'nın "Schengen" Kapısının açılışına Kurumumuz davet edilmiş olup katılım sağlanmıştır. Bahse konu etkinlik kapsamında, Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanlığına bağlı Turizm Şube Müdür V. Melih KAYACIK 29 - 31 Temmuz 2022 tarihlerinde Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Plomari Limanı'nın açılışında görevlendirilmiş olup ve görevli-izinli sayılıp, ulaşım (deniz yolu), konaklama, şehir içi ulaşım, yurtdışı çıkış harcı, harcırah ve diğer yasal giderlerin Turizm Şube Müdürlüğü Bütçesi Yurtdışı Geçici Görev Yolluğu" harcama kaleminden karşılanmıştır. Sayın Meclis Heyeti'nin bilgilerine sunarım. Mustafa Tunç SOYER İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. (Dış İlişkiler ve Tur.Dai.Bşk.E.880038)

 


Kaynak: