x
     
06.12.2015 12:09:34
Okunma: 3703
2 Yorum

H.Emre Özer
H A K A

 
Yeni Zelandalı Maori kabilesinin savaş dansı olarak bilinir.
 
Hikayesini uzun uzun yazmaya gerek yok, ilgilenen kaynağından okur.
 
Şimdi nereden çıktı bu HAKA dansı denilebilir.
 
Muhteşem figürleri hele de el kol hareketleri, genelde günümüz Türkiye’si, özelde yaşadığımız şehirde olan bitenlere karşı  nasıl da ruhumuzdan geçenleri  anlatıyor.
 
 
Yoksa bu Maori’ler bu topraklardan mı göç ettiler ne?
 
Güzel ve özgürlüğüne düşkün, çağdaşlık iddiasında olan şehrimizde hak ettiğimiz gibi yaşayabiliyor muyuz?
 
Sırf gerici, çağ dışı, Atatürk düşmanı zihniyetler gelmesin diye oy verdiğimiz yerel yöneticiler, kerametin kendilerinde olmadığının farkındalar mı?
 
Kendilerini seçildikleri ilin, ilçenin derebeyi sanan, istek, dilek ve temennilerimize kulaklarını tıkayan yöneticilerden artık bıktık, usandık.
 
Bu güzel şehri, Atatürk Karşıtı partiye vermek için sanki özel bir gayret içindeler.
 
Anlatıyorsun olmuyor!
 
Eleştiriyorsun parti düşmanı oluyorsun! 
 
Rica ediyorsun hamam böceği muamelesi görüyorsun!
 
Yanındaki çıkarcıları değil, sokaktaki hemşerini dinle diyorsun öfkeleniyor!
 
Hadi gel kavga etmeyelim, zaman kavga zamanı değil söz konusu vatansa gerisi teferruat şiarından hareket edelim diyorsun, dudak büküyor!
 
Bu durumda bize bir HAKA Dansı kalıyor.
 
Bilsem ki, deli diye akıl hastanesine atmayacaklar, vallahi de billahi de bütün şehirde döne döne dans edeceğim hem de elimi kolumu sallaya sallaya.
 
Haydi  buyurun, hep beraber Haka Dansına..,
 
 

Etiketler:

Misafir - 07.12.2015 21:12:46

  • Cesamin ÖZKAN
  • Kısa fakat çok öz bir biçimde bu günün İzmirdeki CHP düşmanlarını, yani CHP içerisine konuşlanmış tıpkı Truva atı örneğindeki gibi bir iç kuşatmışlığı çok yalın ve kapsamlıda sayılacak bir tarzda anlatmışsınız sağolun. Bu hastalık başladı başlayalı dile getiriyoruz ancak yukarda belirttiğiniz sahtekar tutum ve davranışlarla bu tür yapıcı tutumları etkisizleştirmek ve kendi kurmuş oldukları kirli çirkeflik dolu düzenlerini devam ettirmek amaçları olmuştur hep. Şu anda aynı hızda ve aynı alçaklıkta devam etmektedir. CHP yi İzmirde kirlilikten kurtaracak tüm arkadaşlara bu kişi ve yapılara karşı etkili olmaları adına gereken davranışı artık göstermelerinin gerekliliğini önemle belirtmek istiyorum. Şu sıralar yapılmakta olan kongrelerde konuşma yaparlarken onların kullandığı sahte dili kullanmamalarını, tersine ötekileştirecklerini, herkesi kucaklamayacaklarını belirtmeleri partiye dürüst insanların sahip çıkması adına yarar sağlayacaktır. Evet Can Yücel'in dediği gibi bölünmek istiyorum, bir tarafa alçak namussuz şerefsizler, diğer tarafa onurlu şerefli namuslu olanlar geçsin. Bunların yan yana olması zaten bilimsel olarakta ahlakende olanaksızdır.CHP yi İzmir de bu hale getirenlerden kurtarma adına göreve talip olan arkadaşlar evet biz sahtekarları ötekileştireceğiz, onları kucaklamayacağız eğer kucaklarsak inanın taşıdıkları o pis mikroplar sizede bulaşacktır.
  • Misafir - 06.12.2015 15:00:57

  • necati koçoğlu
  • ruh halimi bu şekilde güzel tasvir ettiğiniz için teşekkür ederim. tüm izmiri büyük şehir belediyesi önünde haka yapmaya davet ediniz.. neredeyse 5 milyonluk şov sergilenir. tarihi belirleyip davet vermeniz yeterli,
  •