x
     
03.03.2016 16:54:38
Okunma: 3279
0 Yorum

H.Emre Özer
Aydınlıktan, koyu geriliğe.,

 

Gaziemir  ATATÜRK  anıtının önünde…

Bugün ADD  İzmir şube başkanları  ve  üyeleri  olarak yapılmak istenen yeni anayasayla ilgili endişelerimizi  dile getiren bir basın açıklaması yaptık.
 
Bugün aynı zamanda 3 mart devrim yasalarının kabulünün yıl dönümü .
 
Türkiyenin,  çağdaş,laik ve demokrasi yönünde  ilk adımlarını attığı,uygarca yaşamaktan yana tercihini  ilan ettiği gün.
 
Nereden nereye gelmişiz.
 
Aydınlıktan koyu bir geriliğe doğru.
 
İşte hepimiz görüyoruz, zamanında bu adımları atmayan çevremizdeki ülkelerden Suriye’nin, Irak’ın, Libyan’ın ve diğerlerinin içler acısı durumunu.
 
En canice katliamlar, savaş, yokluk, açlık ve ne zaman biteceği bilinmeyen kanlı kargaşa.
 
Bizler, bunlar olmasın diye, şehit cenazeleri gelmesin diye, özgür ve uygarca yaşamak istediğimiz için bugün,  o devrim yasalarını yeniden hatırlattık.
 
Karanlık düşünceli  adamların, yeni Anayasa adı altında bizleri yukarıda saydığımız perişan haldeki ülke vatandaşlarının durumuna getirme gayretlerine karşı duruş sergiledik.
 
Girin internete görün, Atatürk’ü olmayan ülkelerinin durumunu, insanlarının çektiği acıları.
 
Girip görün diktatör bozuntularının ülkelerini ne hale getirdiklerini.
 
Girip görün kadınlara yapılanları,haksız yere vahşice öldürülmelerini,işkence edilmelerini.
 
Ne diyordu Atatürk’ün kadınlara,  getirdiği her yasadan yararlandığını unutup, özgürce TV’den konuşan kadın,  ben Atatürk’ü sevmiyorum, diyordu.
 
Keşke bu ülkede değil de ,vahabi sudilerin veya diğer diktatörlüklerin olduğu ülkelerde bir yaşasaydı, yaşsaydı  da görseydi…

Etiketler: