x
     
10.04.2018 19:44:05
Okunma: 1922
0 Yorum

Dr.Mustafa Yuluğ
BÜTÜN İNSANLIK

 

 
ABD'de yüz binlerce genç silahlara karşı yürüdü. 
 
İstenen: silah satışına sıkı kontrol ve saldırı tüfeklerine yasak...
 
Gençler kendilerine yönelik olanlarla birlikte ezilen zavallı halklara, çocuklara (kendi halkları, çocukları dahil) yönelen, yönelecek olan silahları da sıkı kontrol ve yasaklamayı hedeflediklerinde, dünya, içinde çok sayıda acımasız dolandırıcı, toptancı katil, tüketim manyağı, rüşvetçi ile ruh ve akıl hastalarının da bulunduğu küresel egemenlik diktatörlüğünden kurtulacak. 
 
Bunun için yürümeye, koşmaya falan da gerek yok. Aynı hedeflere ulaşmayı amaçlayan (hatta aynı unvanlı) siyasal partiler genç kuşaklarca her ülkede oluşturup onların çatısı altında bütün gençler ve giderek bütün insanların bir araya gelmesi gerçekleşecek. 
 
Gençler, kuracakları yeni düzende, iktisadi, sosyal ve kültürel planlama aletiyle üretimin insana karşı (silah, uyuşturucu, çağdaş kalpazanlık, savaş, mafya, derin devlet, dolandırma özlü ürünler, gereksiz gösteriş yatırımları, terör, cinayet, rüşvet ve yolsuzluk…) Öğelerden arındırılmasını, ayrıca da yoksullara üretimden yararlanmada mutlak öncelik verilmesini, bir esas teori bağlamında, kesin kurallara bağlayacaklar. Böylece günümüzde, birkaç ülke dışında, yalnızca sömürgeci şirketlerce yürütülmekte olan etkili planlama işlevi, bütün halkların hizmetine sunulacak.
 
Küresel bir sömürgene karşı sevgi zaferi, ancak, küresel bir irade, dayanışma ve örgütlenmeyle kazanılabilir.
 
Yoksulluktan, çevre tahribinden, savaştan, cinayetlerden, evsizlikten, sağlıksızlıktan arındırılmış bir dünya kurmaya yeterli bilgi insan’da mevcuttur. Gençler bu bilgi sistemini insanın yararına uygulamaya geçirecekler.
 
Egemen sermaye ‘muhipleri’, maddi ve manevi beslemeleri böyle bir öneriyi kuşkusuz ‘ütopya’ olarak niteleyeceklerdir. bir küçük toplulukça milyonlarca insanın öldürülmesi ve ölmekten beter edilmesi, sürekli kirletilen dünyanın sonunun gelmekte oluşu, bütün canlıların bir nükleer saldırı ile tümüyle buharlaşma olasılığı onlar için ütopik değil, çok çok normal sayılır.  
 
Vaktiyle gençlere iktidarı ele geçirmelerini önermiş olan Mustafa Kemal, günümüzde de mazlum halkların önünde konuşlanmış duruşuyla parlak ışıklarını saçmayı sürdürüyor.
 
Mustafa Yuluğ

Etiketler: