x
     
15.05.2018 22:36:30
Okunma: 1827
0 Yorum

Dr.Mustafa Yuluğ
ANNELER

 
KAPİTALİZM VE İKİYÜZLÜLÜK: ANNELER GÜNÜ
 
Kapitalizm inancı dünyayı en az on kez yok edecek mevcudun üstüne yeni silahlar üretip satarak, halkları hiç yoktan bölüp savaşlar çıkararak, çoluk çocuğu öldürerek, ölmekten beter ederek, annelere olmadık işkenceler yaparak ve hepsinden önemlisi de 'evlat acısına' gark ederek avantasını artırırken, yine avantası gerektirdiği için bir anneler günü uydurup mal ve hizmet sürümüne gaz veriyor.
 
Para manyaklarının güdümündeki dolandırıcı küresel şirketler, derin devletler ve mafya federasyonlarından oluşan egemenlik siyaset, eğitim/öğretim ve iletişim (Özellikle medya) kadrolarını öylesine ayarlamış ki konunun bu tarafını azıcık da olsa sorgulayan kişiler pek boy göstermiyor, gösteremiyor.
 
Son HBT dergisinin kapağında ise şöyle denmiş: Batı uygarlığı çöküş döngüsünün son aşamasında mı...
 
Bilim insanları, tarihçiler ve politikacılar Batı kültürünün kritik bir yol ağzına geldiği yönünde uyarılarda bulunuyorlar. Bu görüşe göre sınır tanımayan eşitsizlik ve aşırı kaynak kullanımı, dünya düzenini devrilme noktasına doğru 'hızla' sürüklemekte (Aynı yayın).
 
Büyük ölçüde küresel patronlar ve taşeronlarının sahneye çıkardığı oyunculara yönelik tercih çıkış ve davranışlarıyla, ezilen halklar, kendi kendilerini avutuyorlar işte... Başka bir şey değil...

Mustafa Yuluğ
 

 

Etiketler: