x
     

Bu görevlendirme seçim ile mi yapıldı

7 Ağustos 2022 Pazar , 19:14
Okunma: 1108
0 Yorum

Yoksa!

 

 
İBB'nin Ağustos Meclis Gündemine,
 
Gelen bir madde gözümüzden kaçmadı,
 
"3. İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinin 07/07/2022 tarihli ve 1692 sayılı Temsilci Bildirimi Yazısına konu; İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinin Müteşebbis Heyetinde İzmir Büyükşehir Belediyemizi temsil etmek üzere Meclis Üyelerimizden; Asil Üye olarak Mustafa ÖZUSLU'nun, Yedek Üye olarak ise İsmet ORHAN'ın görevlendirilmesi hususunun görüşülmesi. (Destek Hiz. Dai.Bşk.E.873914)"
 
Mustafa Özuslu hakında,
 
Geçtiğimiz aylarda Yeni Asır gazetesinde yer alan; 
 
"İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde CHP Grup Başkanvekilliği koltuğunu kaybeden Mustafa Özuslu'nun Meclis Başkanvekilliğini de bırakacağı konuşuluyor. İddiaya göre Özuslu ve çevresindeki bazı isimlerle ilgili CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na birçok şikayet gitmiş.
 
Bu şikayetlerin ardından Özuslu'nun 'sağlık gerekçesi' gibi bir bahane ile bu koltuğu da bırakacağı iddia ediliyor. Zaten, Başkan Tunç Soyer ile de arası eskisi gibi iyi değilmiş. Özuslu, hakkında çıkan haberlerin ardından maaş aldığı Karşıyaka Kent A.Ş'deki yönetici koltuğunu da kaybetmişti."
 
Kaybetiği koltulardan sonra,
 
Sayın Özuslu için Organize Sanayi Bölgesinin Müteşebbis Heyetinde İzmir Büyükşehir Belediyemizi temsil etmek üzere asil üye olarak görevlendirilmiş,
 
Bu görevlendirme seçim ile mi yapıldı yoksa.,
 
Bizde merak etik sorduk;
 
Sayın yetkili
Ağustos meclis gündemine gelen;
3. İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinin 07/07/2022 tarihli ve 1692 sayılı Temsilci Bildirimi Yazısına konu; İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinin Müteşebbis Heyetinde İzmir Büyükşehir Belediyemizi temsil etmek üzere Meclis Üyelerimizden; Asil Üye olarak Mustafa ÖZUSLU'nun, Yedek Üye olarak ise İsmet ORHAN'ın görevlendirilmesi hususunun görüşülmesi. (Destek Hiz. Dai.Bşk.E.873914)
1-Bu görevlendirme için seçim yapıldı mı?
2-Bu görevlendirme için Mustafa Özuslu ve Yedek üye olarak İsmet Orhan'a ne bedel ödenecektir?


Kaynak: