Gaze-Temiz-Gaze-Temiz
http://www.gaze-temiz.com

Gelen iddiaları..,

Araştırıyoruz!!!

 

İki yıl önce

Sizlerle bir haber paylaşmıştık,

Güzelbahçe Belediyesine Sorularımız Devam Ediyor!

https://www.gaze-temiz.com/guzelbahce-belediyesine-sorularimiz/HaberDetay/4855

Bu gün bu haberin linkini,

Bir okuyucumuz yolladı,

Birde uzun bir mesaj yazmış,

Mesajı  sizlerle paylaşmadan evvel,

Bu konuyu tekrar ilgili yerlere soracağız,

Gelen yanıtlardan sonra okuyucumuzun dediği gibi suç duyurumuzu yapacağız,

Umarız bu yazılanlar gerçek değildir.

Gelen mesaj;

“Nivent Hanım daha önce kaleme aldığınız haberle ilgili ek bilgi vermek istiyorum…………………………………………………………………………………………………………. bunlardan yalnızca iki tanesine ait fotoğraflarda görüleceği gibi usulsüzlük yapıldığı resmidir.

1- Güzelbahçe ilçesi Kahramandere Mahallesi 1630 Ada 1 numaralı parselindeki Makro Center binasının çatısında ( çatılarda %33 meyilli gabari kuralı ihlal edilmiş ) yapılan piyesler imar planı Lejant  notlarına göre %33 meyilli gabari aşılmış ve piyeslerin alttaki bağımsız bölüm alanlarının%30 unu geçmesine EMSAL FAZLALIĞNA  rağmen Ayrıca Bodrum'un yine imar planı lejant notuna göre yüksekliği 2.20 metreyi aştığı halde imar müdürünce bu inşaatın devamında ( inşaatın vize kontrollerinde) göz yumulmuş bitirilmesi beklenerek usulsüz kullanma müsaadesi alması sağlanmıştır bu ruhsatlı İnşaat'ın başlanması 31 12 2017 tarihinden sonra olduğundan imar barışından da yararlanması söz konusu olamaz.

Bu İnşaat'ın yasalara uymayarak yapılmasında inşaatın gizli kontrolü olan CHP li meclis üyesinin belediye bağlantısı sayesinde bu binadan 2 + 1 iş yerini kardeşi adına alması mıdır? meclis üyesi kardeşi adına aldığı bu mülkü usulsüz yapılan binadan almayı tercih etmesi şaibeli değil midir?

2 - Güzelbahçe ilçesi Kahramandere Mahallesi 1681 Ada 2 numaralı parselinde binaların çatılarında imar planı Lejant notlarına göre %33 meyilli Gabari kuralı aşılmıştır.

Fotoğrafları da görüleceği gibi piyeslerin kapsadığı alan alttaki bağımsız bölümlerin alanlarının  % 30 unu çok fazlası ile geçmiştir binalardan bir tanesinde ise resmen 3 .kat çıkmıştır 2 kat konut imarlı olan bu yer 3 kat olarak yapılmasına EMSAL ARTIŞLARINA rağmen ....  ..... inşaatların vize kontrollerinde göz yumması ile bitirilip usulsüz oturma müsaadesi  almaları sağlanmıştır bu inşaatların başlanması 31 12.2017 tarihinden sonra olduğundan imar barışından yararlanmaları da söz konusu olamaz

Imar planı lejant notları ; imar planı ile bir bütündür imar yönetmeliği üzerindedir çatılarla ve Bodrum larla ilgili plan Lejant notlarına göre uygulama yapmak yasanın amir hükmüdür .... ...... değişik imar yönetmeliklerine göre savunma safsatasına Sığınamaz.

Her iki parselde ki imar planı lejant notlarına aykırı olarak yapılan çatı katları ve bodrumlar ve EMSAL FAZLALIKLARINA   rağmen ruhsatlı başlanan ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılan binalara müsaade ederek usulsüz oturma mücadelelerinin alınmasını sağlayan ....  ...... ve meclis üyesi bu usulsüzlükleri belediye ye yaptırdıkları göstermelik bağışla mı maskelememektedirler  bu yasadışı işlemlerin yapılmasında kusurlu olan imar müdürü ve diğer kamu görevlileri hakkında Türk Ceza Kanunu hükümlerine göre işlem yapılması ile ilgili suç duyurunuzu lütfen yapın.”