29.01.2015 04:53:23
Okunma: 4061
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Umarım beyhude çaba olmaz.

 

Ortada rant olduğu zaman din, ırk, parti hiç önemli değil. 

Bir anda herkes rant kardeşi olabiliyor.
 
Bizler olmaz kardeşim bu uygun değil diye ortamızdan da çatlasak.
 
Bir gecede Yasa ve Yönetmelikler değişiyor, olmazlar olur oluyor.
 
Oy uğruna meydanlarda AVM’lere ölüm nidaları atan kişiler, kapı arkalarında olmazı olur yapmıyorlar mı?
 
Aziz Kocaoğlu “Üçkuyular’a AVM ruhsatını ben vermedim” derken ne kadar inandırıcı olduğu tartışılmalıdır.
 
Optimum Alışveriş Merkezinin planları hangi meclisten geçti, olağanüstü meclis toplanmadı mı?
 
Hani reklamlarda, “Kekimi ye beni yeme” diyorlar ya!
 
Birileri bizi kandırıyor olabilir mi?
 
Neyse biz konumuza dönelim.
 
Ulaşım Koordinasyon İzmir Büyükşehir Belediyesinin bir birimi değil mi? 

UKOME Kararı ile AVM için uygundur kararını kim verdi?
 
27.02.2014 tarihinde, onay veren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’ın imzası var.
 
Bu karar olmasaydı  AVM, Rezidans, Otel yapılabilir miydi?
 
Bizce yapılamazdı! Çünkü trafik bu yükü kaldıramaz deme hakları vardı.
 
Demediler, çünkü yapılmasını istediler. 
 
Sonra meydanlarda, hiç sıkılmadan AVM ruhsatını ben vermedim nasıl diyebilmekteler?
 
Buranın imarını Kocaoğlu yapmamış olabilir ancak kamu yararına uygun bir şekilde geçit vermeyebilirdi.
 
Bahse konu parsel, kamulaştırmadan gelen bir parsel iken, çatur çutur  belediyelerin elbirliği ile ranta teslim edilmedi mi?

Vallahi de edildi billahi de edildi.
 
Vatandaşın pazaryeri bile artık yok!
 
Efendiler,bir plan yapılırken, eşdeğer bir yer ayrılması gerekmez mi? 
 
Vatandaş nereden dolduracak filesini?
 
Üçkuyular pazaryerinde, 750 esnaf tezgah kuruyor, şimdi bu esnaf tezgahlarını AVM’nin içine mi kuracak?
 
Önce yerel yöneticiler İstinye AVM’sinin önünü açmak için canhıraş çalıştılar, sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED gerekli değil kararını verdi.
 
Pardon neden ÇED Gerekli değil?
 
Bu kararı masa başında, hangi kritere göre verebiliyorsunuz?
 
Dünyanın neresinde görülmüş 40 Bin metrekareye, 302 Bin metrekare inşaat izni.

Bu kadar da bonus olur mu canım, el insaf, hiç mi yüzünüz kızarmıyor çok merak ediyorum.
 
Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) nedir? Herhalde açılımını bilmemektesiniz!
 
Ben sizlere hatırlatayım, belki biraz yüzünüz kızarır da geri adım atarsınız, “çevreye olumsuz etkileri olan yatırımların, çevresel etkilerinin en aza indirilmesi için alınması gereken önlemleri ifade eder.”
 
Çevre denildiğinde aklınıza ne gelir, şu anda bile Üçkuyular trafiği insanı çıldırtırken, 302 Bin metrekarelik bir kütle oraya geldiğinde ne olacak?
 
Ha jetgiller gibi, uçan arabalar olacaksa bence problem yok. Buyurun yapın hatta 302 Bin değil 604 Bin metrekare yapın derim.
 
Beyler Üçkuyular'dan  9 Eylül Hastanesine nasıl gidilecek?

Hasta adam yaşayacak da ne olacak, yaşasın AVM'ler mi diyeceğiz?
 
ÇED muafiyeti getiren  yasa değişikliği ana muhalefet partisinin başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi tarafından kısmen iptal edildi, peki İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP’li Belediye değil mi ÇED Gerekli Değildir kararına itiraz yaptı mı?
 
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, ÇED yönetmeliğinin çevre katliamının yasal kılıfı olduğunu söyledi. Candan, eleştirilerini şöyle sürdürdü: "Bu değişiklikler kent yaşamında geri dönülemez tahribatlara yol açacak. Yönetmeliğin amacı, kamu toplum yararı ve doğa yararını içermemekle birlikte doğanın talan edilmesi için araç haline getirilmiştir.” Derken ne kadar doğru noktalara temas ettiği ortadayken, NEDEN bu ısrar?
 
Temiz İzmir Derneği olarak açacağımız davayı kazanmamız, kent açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.
 
Notlarım.
İddialara göre, Aziz Kocaoğlu, Pervin Şener Genç’ten sonra, Zeliha Gül Şener’inde Milletvekili olması yönünde Kılıçdaroğlu’na ricacı olmuş. İnsanın aklına Büyükşehir Davası geliyor, dokunulmazlık zırhı olmasın sakın. Elbet bunlar bir iddia olabilir. 
 

Etiketler:

Misafir - 29.01.2015 18:19:40

 • Cesamin ÖZKAN
 • Eğer Kılıçdaroğluna hala öneride bulunabilecek yüzü varsa ve kılıçdaroğluda hala onun bırakın önerisini muhatap alıyorsa yazıklar olsun.İki genel başkanı birbirine karşı kuıllanma azizliğini sergileyen bu adam genel merkezin ve genel başkanın itibar etmemesi en önemli parti davranışıdır. Yerel yönetimde göstermiş olduğu beceriksizlikler ortada ike siyasetende bu adamın zarar üretmekten başka bir yeteneğinin olmaması ortada iken hala genel merkeze genel başkana ulaşıyor olması CHP için acıdır. Cumhuriyet Halk Partisinin hızla yapması gereken şey İzmir de bu aziz kocaoğlu ve onun uzantısal yapısından bir an önce kurtulmasıdır. Partinin temel ilkelerinden hızla sapan ve artık kişiler nezdinde son derece iticiliklerini kanıtlamış olanlardan partiye yarar değil zarar gelmektedir. Bir hiç iken hala birşeymiş sınıfına konuldukça işler daha sarpa sarmaktadır.
 • Misafir - 29.01.2015 18:11:05

 • Cesamin ÖZKAN
 • Bu bayici aziz başka konularda bol bol konuşur, seçimlerde PM ne gider tafralar atar, belediye başkan adayları için isim diretmedim der, şimdide böylesi bir AVM projesinde hemen kıvırarak ben onay vermedim ayakları yapar. Nasıl oluyor bu onay vermemek kim vermiş.Bu ruhsatı verirken sen nerdeydin haberin yokmuydu,yoksa o kadar silik bir belediye başkanımısın diye adama sormazlarmı ?. Sonra haberin olmadıysa duyunca ne yaptın, başka konularda sergilediğin tepkiler burada neden yok. Bu ruhsat işi uzaylılar tarafındanmı halledildi. Ya bunlar halkın verdiği görevi idrak etmeyi bir öğrenmeli sonra onun beklediği çağdaş kentin gerektirdiği işlerin doğru dürüst yapmaları, yok beceremiyorlarsa bırakıp gitmesini bilmelidirler.Yada hataların nasıl giderildiği becerisini öğrenmeli bu zor değil destek alsalar alınması gereken yerlerden. Bu güne kadar bu işi yapamadıkları ortada önce bunu kabullenerek işe başlamalılar.Bunun dışında inatlaşarak devam edilmesi yönetim değil başka bir şey oluyor.Bu kent 21. yüzyılda bu kafalarla bu zihniyetlerle vakit kaybetmek artık istemiyor. Belediye başkanlıkları kimsenin kafasına göre davranarak saçmalama haklarının kullanıldığı yerler değildir. Eğer bu yapılıyorsa orada oturan kişi için gereken ne ise ilgili kurum ve yapılar tarafından mutlaka yapılmalıdır.Yoksa halk ve ülke kaybetmekte olu bizim böyle bir lüksümüz yoktur.
 • Misafir - 29.01.2015 12:17:04

 • duyargalı vatandaş
 • nivent hanım sayenizde bu kirli dönen işlerin perde arkasındaki asıl gerçekleri görebiliyoruz sağ olun var olun !
 • Misafir - 04.02.2015 02:47:04

 • Hakkı
 • Aziz Kocaoğlu'nun belediye başkanlığına aday olması hata idi, milletvekilliğine aday olması ise haktır: Bu kadar dürüst bir insan malum HIRSIZLARIN korunduğu bir düzende 394 yıl hapisle bu Parti için yargılanmaktadır!
 • Yazarın Diğer Yazıları