08.12.2019 22:45:23
Okunma: 2516
0 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Parsel Parsel Satılırken…

 

Güzelbahçe belediye meclisinde alınan kararlar ve aldığımız duyumlar, devrin başbakan yardımcısının belediye başkanına‘’Ankara’yı parsel parsel sattın’’  eleştirisini aklımıza getirdi.

 

Güzelbahçe’de yaşayan duyarlı okurlarımızdan belediyeyle ilgili kimi öfkeli kimi üzüntülü ihbarlar almaktayız.
 
Ciddi bulduklarımızı devletin ilgili birimlerine dernek ilkelerimiz doğrultusunda yazdık.
 
Yakında yine mahkememiz var.
 
Unutmadan, bu sefer sadece uygulamada yapılan yasa dışılıklardan değil, bana ve avukatıma mahkeme sırasında yapılan hakaret ve tehditten dolayı da başkan yardımcısıyla mahkemede karşı karşıya geleceğiz.
 
Gördükçe ve yaşadıkça Güzelbahçe’de yaşayanların işlerinin kolay olmadığını daha iyi anlıyoruz.
 
Lakin bizim devletimize ve onun adaletine güvenimiz sonsuz.
 
Daha önceki yazımızda konu olduğu üzere sayın başkan Güzelbahçeliye ait taşınmazları satmayı kafasına koymuş.
 
Aldığımız duyumlara göre; yap işlet devret modeliyle yaptırılan ‘’Kule’’ balık lokantası, yasalara aykırı olarak eklemeler yapan ve imar barışından yararlanmak için başvuran şimdiki işletmecisine 7 Milyon gibi bir rakama satılması planlanıyormuş.
 
Yine Çamlı’da halka ait 12 dönüm arsa bölünerek satılması gündemdeymiş.
 
Sayın başkan, bunlar doğruysa ortada vahim bir durum var demektir. Çalışanların ödenemeyen aylıklarını bu şekilde parsel parsel satarak nereye kadar idare edeceksiniz?
 
Çok merak ettik; siz, başkan yardımcınız ve müdürleriniz ilçe halkı için gecesini gündüzüne katarak çalışan, mütevazi evlerde yaşayan insanlar mısınız?
 
Yaşadığınız evlerin(!) fotoğraflarını gönderirseniz memnuniyetle yayınlarız. Güzelbahçeliler de halkçı belediye yöneticilerinin yaşamları hakkında bilgi sahibi olurlar.
 
Sayın başkan, yapılması planlanan Go-kart pistiyle ilgili mecliste ‘bakla’’ tarlası yapacağız açıklaması bir doktor kızı olarak bana gerçekten zor durumda olduğunuzu düşündürdü.
 
Naçizane, yediklerinize ve İçtiklerinize(!) dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
 
Başında bulunduğunuz belediye, çalışan maaşlarını ödeyemediği için kamunun taşınmazlarını parsel parsel satacak, konut alanına yapılan özel okul için anıt ağaçlar kesilecek, ilçenin siluetini katleden apartmanlar yapılacak siz ve güdümünüzdeki dernekler ‘’cambaza bak’’ misali Go-kart pistiyle uğraşacaksınız.
 
Olmadı Sayın İnce olmadı.
 
Siz önce hediye edilen lüks otomobilinizi satın.
 
Bana ve avukatıma mahkeme sırasında tehdit ve hakaret ettiğinde uyardığımız başkan yardımcınızın alacağı ceza karşısında’’parası neyse veririz’’ sözleri, belediye fakirleşirken kimlerin zenginleştiğini göstermesi bakımından ibretlik bir cevaptı.
 
Biz, güçlünün değil haklının yanındayız.
 
İyilerin kazanması dileğiyle.
 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları