25.02.2015 23:41:08
Okunma: 4054
4 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Kim söyledi bu sözleri?

 
Bugün Temiz İzmir Derneğine bir bilgi geldi. “Güzelbahçe’ye yapılmak istenen 1. Sınıf mezbaha projesi için verilen yürütmeyi durdurma kararına, İzmir Büyükşehir Belediyesi avukatları itirazlarını yaptılar.”
 
İlk verdiğim tepki şaka ediyorsunuz oldu. Ne yazık ki şaka değildi.
 
Aziz Kocaoğlu “’HALK İSTEMİYORSA HİÇBİR ŞEY YAPILMAYACAK’’ demişti. Halk istemiyor neden bu ısrar.
 
Sayın Kocaoğlu  bundan 12 ay önce makamınızda bir saatte yakın Güzelbahçe Kültür, Çevre ve Güzelleştirme Derneği “GÜLDER” ile görüşmediniz mi?
 
Bu görüşmede, “Halka rağmen bir şey yapılmaz, Bir araya gelir oturur konuşuruz. Kararı konuştuktan sonra veririz. Merak etmeyin. Ben bundan sonraki süreçte sivil toplum örgütleriyle katılımcı ve kolektif bir anlayışla devam edeceğim, Gezi’den çıkan sonuçtan sonra bunu algılıyorum. Bu bizim bundan sonra rehberimiz olacak ’’ diye kim söyledi?
 
Aziz Başkan yoksa yine “bilmiyorum benim haberim yok” mu diyeceksiniz.
 
Eğer iddia edildiği gibi avukatlarınız kararı temyize gidiyorlarsa çok yazık olur. Hem Güzelbahçe’ye hem de CHP seçmenine.
 
Eğer hakikaten temyize gidiliyorsa, nasıl anlatacaksınız “halka rağmen bir şey yapılmaz” söylemini ben söylemedim diyebilecek misiniz?
 
Halkın arasına girdiğinizde benim haberim yok avukatlar karar almış mı diyeceksiniz?
 
Kim inanacak size?
 
Bilirkişi raporlarında, “Mezbaha projesi tarım alanlarını öldürür” diyor. Hala neden ısrar ediyorsunuz?
 
Verilen bir söz mü var, anlamakta zorlanıyorum.
 
Ana manşette verdiğimiz “Halk istemiyorsa hiçbir şey yapılmaz” haberinin içinde yer alan İBB’nin verdiği cevapta çok ilginç bir detay gözümden kaçmadı. 
 
“Eşdeğer alanın bulunması sonrası değerlendirilecektir.” Pardon siz hangi planlamanızda eşdeğer yer buldunuz?  Sağlık alanlarını özel sağlık alanlarına çevirdiğinizde, ya da eğitim alanlarını özel eğitim alanlarına çevirdiğinizde eşdeğer alan ayırdınız mı?
 
Yeni mezbaha alanı bulduktan sonra değerlendireceğiz derken ne demek istiyorsunuz? Neden ille de Güzelbahçe. 
 
Eğer mezbaha alanını buraya yaparsanız korkarım Güzelbahçe olacak Kokarbahçe.
 
Gelin dönün bu yanlıştan diyorum.
 
Güzelbahçe demişken, kafama takılan bir soru daha var inceliyorum, yeri gelmişken bir paylaşayım istiyorum. Bana kalırsa tamamen bir iddia, yeni yapılan Kültür Merkezi içindeki dükkanlardan biri Güzelbahçe Kaymakamlığından içki ruhsatı müracaatları olmuş. Benim pek inanasın gelmedi ama ihbarları değerlendirmek bizim görevimiz olduğundan Güzelbahçe Kaymakamlığına sorduk. Resmi başvuru var ise elbet cevabı alır sizlerle paylaşırız.
 
Notlarım;
1-İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fügen Selvitopu’nun odası önünde büyük bir tartışma yaşanmış. Bu doğrumudur? 
2-İzmir Büyükşehir Belediyesi Bergama'da araç depolama alanı için 170 dönüm bir arazi mi alıyor? 
 

 

Etiketler:

Misafir - 28.02.2015 21:06:00

 • Cesamin ÖZKAN
 • Gezi oluşumuna duyarlı olan bir sosyal demokrat bir belediye başkanı olduğunu iddia eden bu adam döneminde, sahile bir çakıl taşı bile attırmam dediği ve evine giderken o güzelbahçe belediyesi sınırları içindeki kıyılardan geçerken kıyı boyunca mantar gibi türeyen yeni yapıları görmüyormu. Bu güne kadar o kıyılarda hiç bir dönemde olmadığı kadar duyarsız davranılarak kıyı ile vatandaş arasında duvar oluşturmaya hız verilmiş olması ne demektir. Sosyal demokrat CHP li ve hatta solcu geçinme cüretinide gösteren bir zat halk ile kıyı arasındaki duvarları kaldırmaya çalışması gerekirken bu duvarları artırıyorsa değil sosyal demokrat liberal sağ bile olamaz. Ne yazıkki aziz kocaoğlu bu il için bir felaket olmuştur. Onun döneminde tıpkı akp nin zihniyeti belediyecilikte yaşanmış, demokrasi adına bir yönetim sağlanmamıştır. Ayrıca belediyecilik anlamındada çağdaş bir görüntüden ziyade arabesk bir ruh ve yapı ile kent şekillenmiştir. Verimlilik adına, halkın yararlarının gözetilmesi adına hiçbir beceri gösterilmemiş kent geriye itilmiş bundan dolayıda aydın çağdaş kimliği olan bu kentin ahalisi akp ye yönlendirilmiş, CHP oyları ve belediyeleri bir bir kaybedilmiş akp ye hediye edilmiştir. İşte bu yapı ile işbirliği içinde olan CHP il örgütü içindeki yapılarda aynı doğrultuda birlikte çalışmışlardır. O nedenledirki o yapı içinde yeralmış olup şimdide milletvekili aday adayı olmaya cesaret gösterebilen Ali Engin ve benzeri kişilerede asla parti üyelerinin pirim vermemelidirler.
 • Misafir - 28.02.2015 02:01:17

 • Cesamin ÖZKAN
 • Halkı ilgilendiren projelerde halkın görüşünü bundan sonra alacakmış ve bunuda Gezi olayları sürecinde görmüş. Bu sosyal demokrat onunda ötesinde solcu bir CHP li geçinen bir büyükşehir belediye başkanının acı bir itirafıdır. Neyin itirafı ; bu güne kadar aziz kocaoğlunun sosyal demokratça solcu ve CHP li bir kimlikle belediye başkanlığını yapmamış olmasının itirafıdır. Bizce zaten öyleydi ancak bizzat kendisinin itirafı toplum kesimleri ve CHP için önemlidir. İşte bu zihniyettirki bu ilde CHP ye sosyal demokrasinin gücüne darbe vurarak CHP nin % 12 oy ve sekiz kocaman belediye başkanlıklarını kaybettirdi. Kazanılmış gibi gözüken 3 civarı belediyede DYP kökenli AKP ruh ikizi olan kişiliklerin elindedir. AKP nin uzamış olan siyasal ömrünü işte İzmirdeki ve yurt sathındaki bu tip CHP içindeki yapılar sağlamıştır. Bu nedenle bu yapılarla mücadele çok önem arzetmekte olup asla ihmale gelmez.
 • Misafir - 27.02.2015 21:11:50

 • ben
 • he, bende o tartışmayı duydum. Çok korktum, kaçtığım içinde olanları duyamadım. Kimler tartışmışki bu arada
 • Misafir - 27.02.2015 06:24:24

 • Nedret Zoral
 • "Laviathan" Filmini izleyiniz ,neden böyle oluyorun cevabı orada çok net anlatılıyor... film .Google da var.
 • Yazarın Diğer Yazıları