31.12.2014 00:03:31
Okunma: 5781
2 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
KIBLE HEPTEN ŞAŞTI!

 

Geçtiğimiz gün haber manşetlerinde, “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menderes İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na başörtülü bir bayan seçildi.“ haberi beni çok şaşırttı.

Asla başörtüsüne karşı değilim. Ancak, başörtüsünün sembol olmasına karşıyım.
 
Hele ki, CHP Atatürk’ün partisi diye her fırsatta, meydanlarda bağıracaksın, sonra başörtülü bir kişiyi Menderes ilçe kadın kollarına getireceksin.
 
Burada bir çelişki yok mu?
 
AK Parti bunu yapabilir, çünkü söylemleri bu doğrultuda. Ama CHP bunu yapmamalı.
 
Her fırsatta, AK Parti biraz daha güçlenirse “sen böyle saçın başın açık dolaşamazsın” denilecek ve sonra başörtülü bir bayan kadın kolları başkanlığına getirilecek.
 
Hani Ak Parti tehdit oluşturuyordu. Bunun anlamı ne?
 
Ben anlayamıyorum, oy uğruna değerlerinden vazgeçeceksin, inançlarından vazgeçeceksin.  
 
Hiçbir dönemde CHP bu duruma düşmemişti. 
 
Kıble hepten şaştı. 
 
Hüseyin Aygün’ü disipline sevk ettin, Gürsel Erol’u Tunceli’den milletvekili yapmak için değil mi?
 
Hüseyin Aygün’ü disipline gönderen sözler neydi bir irdeleyelim; 
 
“Önce bir belediyede işçilere yapılan taşlı-sopalı ‘müdahale’, başka bir belediyede yüzlerce ağaç kesimi, başka bir belediyede ise günlerdir gazetelere yansıyan İnönü- Emir Sarıgül kavgası var. Eee, sen İstanbul Belediye başkanlıklarını bir kişinin aile şirketi olarak dağıtırsan olacağı budur. Halka ve emeğe değil, sermayeye yüzünü dönersen sonuç budur. Siyasette ‘Beykoz Konakları’nda karar alırsan, işte böyle mahkum olursun. Günaydın.”
 
Allah aşkına ne var bu sözlerde? Hakikaten günaydın, uyanında balığa çıkalım da diyebilirdi. Eksik söylemiş bence.
 
Gürsel Erol, önce Tire’ye kaydını yaptırdı, dikkat çekince kemler kümler edildi, rotayı Tunceli’ye kaydırdı. Tunceli’den oy alması zor gibi, oradaki milletvekilinizden de olmayın sonra.
 
El elde, baş başta çıkabilirsiniz!
 
İzmir çantada keklik, Gürsel Erol anca İzmir’den milletvekili olur, bir ayak oyunuyla karşımıza da çıkabilir diyorum.
 
Konak Belediye Başkan adayı Karşıyaka’ya başkan oldu, çıtımız çıkabildi mi? 
 
Yılların partisi, CHP İstanbul’da il başkanı olacak kimseyi bulamadı, Ankara’dan transfer edildi. 
 
Ey CHP ne hallere düştün.
 
İzmir İl Başkanı da İstanbul’dan gelirse şaşırmayız artık.
 
Birgül Ayman Güler, “Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de 30 Mart seçimlerinde cemaatle ittifak yaptı.” Dedi. 
 
Yalan mı söyledi?

Sayın Genel Başkanım, bu şekilde davranarak eldeki mevcut oyu da kaybediyorsun, yoksa özel olarak mı geldiniz sorusunu sormadan edemeyeceğim.
 
2015 yılı sağlık mutluluk getirmesi dileğiyle, nice yıllara. 
 

Etiketler:

Misafir - 31.12.2014 09:03:17

  • İçinizden Biri
  • Sevgili Nivent Hanım, Yazınız gerçekten çok iyi. Bir Cumhuriyet aydını olarak yazılması gereken o iken, AKP gerceği, AKP nin Ülkeyi sürüklemekte olduğu yön, bakış açısını Akp iktidardan insin de nasil olursa olsuna getiriyor. Düşünün ki seçmenin %27 kadarı CHP hakkındaki görüşünü, “dinsiz”, “din karşıtı” olarak olarak belirtiyor, AKP propagandaları sonucu. Hal böyle iken Nasreddin hoca misali CHP konusundaki iki yaklaşıma da yanlış demek çok zor. AKP nin devam etmesi Ulke icin cok vahim olur, ancak bunu düsunebiliyorum. Bir de asla küçümsemek olarak değil, gerçi çok eskiden kalma, artık bir ölçüde değişmiştir, , milletimizin aklı gözünde diye bir laf vardır Kayseri civarında, “aklına değil de gördüğüne inanır “anlamında. CHP de demek ki böyle düşünüyor. Vatandaşın CHP li olarak başörtülü bir kadın görmesinin etkisini önemsiyor. Elbette keşke bu konuda ikna edici olmaya kendilerini mecbur hissetmeselerdi. Yeni yıl için en iyi dileklerimi sunarım.
  • Misafir - 03.01.2015 17:16:41

  • Cesamin ÖZKAN
  • Yazdıklarınızın tamamı doğru.Bunları yüzlerce kez CHP nin yetkili organlarına kişilerine aktardık.Sonuç ortada ya bunlarda akıl tutulması var veya bir güç bunlara siz iktidar olmaya oynamayın ve bunu gerçekleştirecek kişilikleri partinin tüm organlarına yerleştirin talimatını vermiş.Başka türlü bir sonuca ulaşmak olanaksız.Bakın partinin örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı tekin bingöl denen adamın tavrına.Demişki İzmir ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla görüşerek il başkanlığına devrimci bir kişi getireceğiz.Gülemisin ağlayamısın.Şimdi bu tekin bingöl narlıderenin güzelbahçenin DYP kökenli AKP ruhlu başkanlarına sorarak devrimci il başkanı belirleyecekmiş.Valla bana çok duygusal geldi belirlesinlerde bizde bu devrimci adayla duygulanıp gözlerimizi nemlendirelim.Ya CHP nin örgütünü daha tanımayan tanıma yeteneğinden yoksun donanımsız beceriksiz ve güdük kişiliklerinden örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olurmu.Olmaz olursada kılavuzu karga olanın derler.Gürsel tekin, sezgin tanrıkulu bülent tezcan bu mıymıy adamlardan bırakın parti yöneticisi olmasını bakkal işletmecisi bile olmaz.hele bayici aziz kocaoğlu denen güç kayıp odağı kişiliklerden de ne belediye başkanı olur nede bilmem ney.Size katılıyor değerli çalışmalarınızda halkımız ve Türkiye Cumhuriyeti adına başarıla dilerim.Sizlerin çoğalması temennisi ile.
  • Yazarın Diğer Yazıları