31.03.2016 21:50:20
Okunma: 3574
6 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
İzmir Adına Kazanıyoruz!

 
Bugün, Temiz İzmir Derneği’nde rutin çalışmalarımı yaparken, yol arkadaşım derneğimizin başkan yardımcısı Hülya Hekimoğlu muhtardan aldığı zarf ile kapıdan içeri girdi. 
 
Zarfın üzerinde, 2. İdare Mahkemesi yazıyordu. Zarfı açarken içimden bildiğim tüm duaları okumaya başladım ve zarfı heyecanla açtım. 16 sayfalık Bilirkişi Raporunu görünce hemen karar kısmına baktım ve yerimden kalkıp Hülya Hanıma sarıldım.
 
Hülya Hanımla birlikte çocuklar gibi zıplamaya başladık, sanırsınız ki, milyonlar kazandık.
 
Bilirkişi Raporunda “Çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir kararının alınmasında projenin çevre üzerindeki muhtemel olumsuz etkilerinin kabul edilebilir düzeylerde olup olmadığına ilişkin değerlendirmenin bilimsel bir zemine dayandırılmamış olması Gerekçesi ile Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği hükümlerin aykırı olduğu görüşüne varmıştır. Karar Yüce Mahkemenizin.”
 
Elbette Karar Yüce Mahkemenin olacak, ancak bilirkişi raporunda imzaları olan kişiler,
 
Dokuz Eylül Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölgesel Planlama Bölümü Prof Dr…….
Dokuz Eylül Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisi Doç Dr…..
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisi Doç Dr…..
 
Hocaları canı gönülden kutluyorum!
 
Şimdi önümüzde iki yol var;
 
Birinci Yol Mahkeme Heyeti Doğuş Gurubunun bilirkişi incelemesine itirazını kabul edecek, yeniden bilirkişi heyeti atanacak.
 
İkinci Yol ise, Mahkeme Heyeti Prof ve Doçentlerin raporu doğrudur ikinci bir bilirkişi incelemesine gerek yoktur diye ÇED Gerekli Değildir Kararının iptali doğrultusunda karar verecek.
 
Bilirkişi raporunun kabul edilmesi durumunda, ÇED Gerekli Değildir kararı iptali, durumda ne olur derseniz;
 
1-Balçova Belediyesinin vermiş olduğu İnşaat Ruhsatı iptal olur.
2-Doğuş Gurubu tekrar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne dosya hazırlar, bir ay süre içerisinde askıya çıkar, itirazlar yapılır, bu itirazlar değerlendirilir. 
3-Yapılan itirazlar reddedilirse, trafik sorunu çözülmedi ise  tekrar dava konusu olur.
 
Bekleyip hep birlikte göreceğiz.
 
ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR kararının iptali durumunda, pazarcılar ve halk çok mutlu olacaktır. Çünkü Üçkuyular Pazaryeri en az 6 ay daha yerinde kalır düşüncesindeyim.
 
Temiz İzmir Derneği yatırımlara asla karşı değil. İzmir’e yapılacak her güzel yatırımın yanındadır. 

Aziz Başkan, Mehmet Ali Çalkaya bu karardan umarım mutlu olurlar çünkü onlar her platformda bizden önce buraları planlandı yapacak bir şeyimiz yok diyorlardı.
 
Biz onlar adına, İzmir adına mücadele ettik, Yüce Türk Adaletine Güvendik ve sonuç İzmir lehine oldu.

Mimarlar Odası, Plancılar Odası siz ne yapıyorsunuz?
 
Son sözümde Aziz Başkana, bakın biz İzmir adına çalışmalar yapıyoruz, büyükşehir belediyesi, ilçe belediyelerinin her yaptığını takip ediyoruz. Danışmanlarınız bizim kadar çalışmıyor. İKSEV Sanat Vakfına yer tahsis ettiniz, her yıl meclis kararı ile para aktarımı yapıyorsunuz, biz yedi gün her daim çalışıyoruz, gelin bize el verin hep birlikte daha güzel işler yapalım diyorum.
 
Tüccar Komutan Masalına devam edeceğim hiç merak buyurmayınız. 
 

 

Etiketler:

Misafir - 31.03.2016 22:18:44

 • Sedat Çuhadar
 • İzmir için bila bedel savaşan Temiz İzmir Derneği ve derneğin başındaki 2 İsimsiz Kahraman Kadın Savaşçı Nivent Tümer Kurtuluş Hülya Hekimoğlu İZMİR HALKI size MİNNETTAR iyiki sizler varsınız
 • Misafir - 01.04.2016 20:38:27

 • Cesamin Özkan
 • Yaptıklarınız ve birikimleriniz gelecek günler için çok daha yararlı olacaktır ülkemiz ve ulusumuz adına. Düşünüyorum da geleceğin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına o kadar çok yakışırsınız ki. Birikiminizle nezaketinizle zekanızla tam bir çağdaş Türk kadını görünüm ve niteliğinizle. Oysaki şu an o yıllarınızda belkide makam katınızda ancak odacı olabileceklerle uğraşıyor olmanız o zamanın acı tebessümle yad edeceğiniz anıları olarak kalacaktır. ( Odacı emekçileri küçümsemek gibi algılanmasın, o meslek alanı anlamındadır sözüm.)
 • Misafir - 01.04.2016 13:55:18

 • Cesamin Özkan
 • Bu arada Güleser Erdoğan kardeşimiz, yazdıklarınızın işleyiş anlamında doğru ama işleyişin sonuçları anlamında noksanlık var. Bu çirkin kişi ve yapılar hep kazanıyor gibi bir algı içindesiniz ama aslında insan olmanın hatta yaratılmış bir canlı olmanın penceresinden bakarsanız insan olma vasfından uzak olan ve yaşam algıları sadece yiyip içip olan kişileri asla başarılı görmeyiniz. Bu tipikler değişikler her zaman gerilerde gömülü kalmak zorundadırlar. Yaşamı ileriye taşıyanlar her zaman kazanır ve tarih bunu kanıtlarla doldurmuştur. Çok mükemmel bir arabanız olabilir çok lüks bir evde oturuyor olabilirsiniz, çok paranızda olabilir ancak yaşamın gerçek tadlarını algılayacak duyargalarınız yoksa işte fakirdirsiniz. Hele birde onurlu erdemli birilerinden ana avart yerseniz, birde başınız öne eğik ise işte o kişi zavallıdır. Şimdi bakın zavallılar kazanıyor gibi ama kaybediyorlar onlar kaybettikçe insanlıkta kazanıyor. Mala mülke tapanların bunları haksız yollarla edinenlerin ne insanlığı vardır ne onuru ne şerefi ve nede namusu. Onlar tuhaf neyin ürünü oldukları bile belli olmayanlardır. O nedenle mutlu olun rahat olun daha iyi oluruz.
 • Misafir - 01.04.2016 13:46:23

 • Cesamin Özkan
 • Yüce Türk Milleti adına yani halkımızın adına karar veren yüce mahkemeye teşekkürler.Elbette size ayrıca teşekkürler. Mahkeme kararı işlemdeki sakatlığa binaen verilmiştir. İşte o zaman bu sakat işi başlatan yol veren sözde CHP li belediye başkanı Aziz Kocaoğlu ve şu otel müdürlüğünden gelme başkan M.ali Çalkaya ya kapak olsun. CUMHURİYET HALK PARTİSİ ülke kurmuş yapısı ile ilgili organlarını hemen görev yapma adına harekete geçmelidir. Eğer Yerel Yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve eğer Yüksek Disiplin Kurulu denen organları varsa ki var, onları görevlendirmelidir. Bu parti zararı adına iş üretenleriden hesap sormalı ve siyaseten defterlerinide dürmelidir. Eğer bu yapılmaz ise işte o zaman İzmirli seçmen partinin defterini dürme adına iş yapmaktadır. Bu işlem genel merkez tarafından ısrarla yine yapılmayacak ise bu şu anlama gelir; şu anki parti yetkilileri parti adına zararlı iş yapıyorlar anlamındadır. O zamanda bu kadronun ekarte edilmesi ve etkin bir kadro oluşumunun dayatmasının gerekliliği ortaya çıkmış olur. Gürsel Erol denen bir kişi ancak gelip Güzelbahçe Narlıdere gibi belediyelerde incelem yapar halkın şikayetçi olduğu bu belediyelere övgüler dizer ve gider. Yüksel Çakmur gibi dik duran onurlu siyasiler ise Gürsel Erol gibi kişileri büyükşehirin kapısından dahi içeri sokmazlardı. Aziz Kocaoğlu sanırım Doğuş grubu adına bu karar ile bir kaç damla göz yaşı dökmüştür. Sizede onada hayırlı olsun bu karar. Helal olsun Nivent hanım, bir kararlı ve savaşçı Atatürkçü Cumhuriyet kadınının neredeyse tek başına şu tipik koalisyona karşı yaptığınız işlere. Kadın erkek ayrımcılığna da değinirsek valla bu zavallıları bu kadar hoplatan bir kadın olmanızdan dolayıda ayrıca sizi kutlamak borcumuzdur.
 • Misafir - 01.04.2016 10:39:00

 • güleser erdoğan
 • rantın veya çıkar çevrelerinin yanında değilseniz size sahip çıkmazlar.. lafta sözde hepsi.olayların tümü bir klanın üyeleri ile şekilleniyor.yayın organlarına bakın, onlar kimden reklam alacaklarsa onların doğrularını yüceltiyor, eğrilerini örtbas ediyor, ya da tam tersi, eğrisini doğru gösteriyor. sadece bu kadar basit olsa, tanıtım pazarlama ağları var, dernekleri vakıfları var, içlerine girin bakın çıkar gruplarının hanımları kızları orada, al gülüm ver goncam, kendilerine göre adam yetiştiriyorlar, kadrolaşıyorlar, güç ve sermaye kimin elindeyse, işleri kendi düzenlerine göre organize ediyor, velhasılı.... siz kimin çıkarına hizmet ediyorsunuz? "izmirin, toplumun, geleceğin",.. oysa sermayenin acelesi var, dünya gözüyle iş bitirmek, zulaya istif yapmak için aceleleri var, düzgün iş yapmayı bilmezler mi? bilirler elbet, ama zaman kısıtlı,.. işiniz çok zor, birilerinin adamı olmadan, onların dilediği gibi çalıp oynamadan , doğru ve dürüst değerlerinize tutunup hayatta kalmanız çok zor
 • Misafir - 01.04.2016 10:25:11

 • İyi Ki Varsınız
 • Sedat Beyin Takdir Duygularına Bütün Kalbimle Katılıyorum.İyi ki varsınız.
 • Yazarın Diğer Yazıları