26.04.2015 21:06:59
Okunma: 4808
3 Yorum

Nivent Kurtuluş nivents@yahoo.com
Başkanım, bunlardan haberin var mı?

 
Yıllardır İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri tarafından yapılan planları kaleme aldım.
 
Planlama konusunda, hiçbir bilgisi olmayan ben  planlama ilkelerini öğrendim.
 
İlgili belediyeler öğrenememiş olacak ki, büyükşehir belediye sınırlarında, A Gurubu Plan Müellifi dışında plan yapılamayacağını hala öğrenemediler.
 
Sadece ilgili belediyelerimi öğrenemedi? 
 
Ne yazık ki hayır!
 
İzmir Şehir Plancıları Odası da bihaber olacak ki, vizeyi yaparken, Plan müellifine “sen bu planı yapamazsın” demiyor.
 
Aslında, A Gurubu, B Gurubundan öte daha önemli bir konu var. 
 
Oda şudur!

Planı çizen Ömer Demirel’in eşi, çocuklarının anası, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Daire Başkanı.
 
Ömer Demirel’in planı, İzmir Büyükşehir Belediyesine gittiğinde, meclise girmeden, komisyonlara sevk edilmeden önce, ilk evvela İmar ve Şehircilik Dairesine sevk edilmektedir.Burada Zeliha Demirel’in elemanı olan bir Şehir Plancısı tarafından, plan incelenmekte ve görüş hazırlanmaktadır.
 
Soruyorum;
 
1-Oradaki eleman İmar ve Şehircilik Daire Başkanının eşine ait planı objektif bir şekilde değerlendirebilir mi?   
 
2-Daha 3 – 5 yıl önce Balçova Belediyesi'nde işçi statüsünde çalışan Ömer Demirel’in birden bire, İzmir’in en çok aranan ve iş yapan Şehir Plancısı olması bir tesadüf müdür?
 
3-Orta Doğu ve Balkanların en Dürüst  Belediye Başkanı Azizi Kocaoğlu bu duruma neden ses çıkarmıyor, Zeliha Demirel’e neden göz yummakta. Bu durum Aziz Başkan'ımın dürüstlüğüne zeval getirmez mi?
 
4-Bu kadar yazı yazdık, gazetelere konu oldu, neden hala Ömer Demirel’in ayak sesleri İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde dolaşmakta?
 
5-Bir plancı planı çizip A Gurubu Karnesi olan, bir kişiye planın bir köşesine imza atmakla iş çözülüyor mu, bu yönetmeliğe uygun mu?
 

Bu konuda daha çok yazacağım olacak. Daha sırada PEKİNEL Kardeşler'in Benzin İstasyonu var. Sadece bu plan mı keşke öyle olsa!     

Etiketler:

Misafir - 28.04.2015 18:31:59

  • Cesamin ÖZKAN
  • Bu haber için isim belirtmeden merhaba diyerek yazısına başlayan arkadaşın belirttikleri eğer doğru ise ve büyükşehire 250 civarında alınan personlerin çoğunun AKP li meclis üyeleri ile müteahhitlerin yakınları olduğu doğru ise işte size kendisini tam olarak anti CHP li hatta dolaylı olarak AKP çalışanı olarak kendisini ispatlamış bir aziz kocaoğlu ortaya çıkmaktadır. Bu adam zaten yaptığı tüm iş ve eylemleri sonucundadırki CHP ye bu ilde % 12 üzerinde oy ve sekizden fazla belediye başkanlıkları kaybettiren, belediyecilik adına yaptığını sandığı fakat yapamadığı eline yüzüne bulaştırdığı tüm işlerden dolayıdırki olumsuzluk adına rüştünü ispatlamışken, hemen ardından işte AKP ye bu kadar yanaşan vede AKP lileri bu kadar kollayan bir kişilikte sergileyerek kimsenin ummadığı fakat onun genlerinde var olduğu için gizleyemediği CHP karşıtı yanınıda bir güzel ortaya sermiştir. Şimdi bu adam için yapılmsı gerekeni büyük harflerle yazıyorum. İZMİR DE İZMİRE CUMHURİYET HALK PARTİSİNE ÜLKESİNE ZARAR ODAĞI HALİNE GEŞLMİŞ OLAN VE CHP İÇİNDE YIKIM EKİBİ GİBİ ÇALIŞAN BU ADAMIN KENDİSİ VE TÜM UZANTILI YAPILARI KİŞİLERİ BİR AN ÖNCE PARTİNİN KAPISININ ÖNÜNE KOYARAK KAYIPLARI BİR AN ÖNCE DURDURMALIYIZ. Bu adam iş ve eylemleri ile çok mükemmel çalışan bir AKP li gibi olmuş. Bu adamın bu güzel kentin yakasından bir an önce düşürülmesi çağdaş huzurlu bir İzmir için ön koşul olmuştur. Sanırım bu adam için düşünülen yazdıklarımın tamamıdır. Parti ve Kılıçdaroğlu bu iş için zamanlama sorunu yaşıyor olmalıdır. Seçimlerin sonrasına bırakılması düşünülmektedir ancak ben seçimler öncesindede mükemmel bir hareket tarzı ile bu iş gerçekleştirilebilir bu operasyonla partiye başta izmir olmak üzere yurt çapında artılar sağlanabilir. Çünkü rahatsızlık veren bozuk bir yapı zamanlamasına bakılmaksızın vücuttan dışarı atılırsa o andan itibaren daha sağlıklı bir yapı elde edilmiş olur. Aziz kocaoğlu ve izmirdeki yapısı eklentileri, CHP bünyesinde çoktan beri rahatsızlık nedeni olan ve siyaseten çoktan çöpe atılması gereken bir kişidir zaten. Bu tipler bu partiye ve bu kente bu ülkeye asla yakışmayan layık işler yapmayan performansları çok güdük kalan kişilerdir. Bunları hasbelkader elde ettikleri yetki alanlarından hızla uzaklaştırmak ulusal bir görevdir. Bu zaten yapılacak, geldikleri yeri hak etmeyenler gerekiği biçimde tepe takla aşağıya yuvarlatılacaklardır.
  • Misafir - 28.04.2015 10:01:16

  • Merhaba
  • 01 nisan 2015 tarihinden itibaren izmir Büyük Şehir belediyesine 5393 sayılı Kanunun 49 maddesi ne gore meclis kararı na istinaden alinan 255 sözleşmeli personel çoğu akp li mutahit ve Meclis üyelerinin yakınları nerdesin ey CEHAPE yönetimi
  • Misafir - 27.04.2015 20:08:10

  • Cesamin ÖZKAN
  • CHP ye İzmire yaşattığı kayıpların farkında olmayan bir kişi bu alt detayların ne farkında olur ne umurunda.Siyasi yaşamı ilik yaşamı kayıplar belediyecilik yaşamı kayıplar üzerine kurulu olan bir kişiye bu farkındalıkları sormayınız. Ancak biz, İzmir ve CHP bu adamın parti için İzmir ülke için kayıplar odağı olduğunu ve tipik bir kişilik olduğunun farkındayız. Özellikle CHP genel merkezi ve genel başkanın bu adamın ilginçliğinin ve farklılığının çok iyi farkında olduğunu gördüğünü ve bildiği içindirki kısa zamanda gerekenin yapılacağınında farkındayız. Böyle bir siyasi kişiliğin ve onun uzantısı olan yapıların reel olan bu yanları, onlara gereken işlemin yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu bilimsel bir olgudur ve sonucuda en kısa zamanda yaşanacaktır. Öyle hem beceriksizlik abidesi olacaksın partine iline ülkene kaybettireceksin AKP ye ömür katacaksın sonrada ortalıkta ahkam keserek tafralar atarak dolaşıp duracaksın zaman zamanda genel başkanınla dans edeceksin.Nerede o yoğurdun bolluğu. Herkes gerçek işine doğru yol almaya adapte olmaya şimdiden başlasın.Yani bayiciler bayici kafalarını yanlarına alarak yol almaya başlasınlar bazıları başladı bile..
  • Yazarın Diğer Yazıları