01.12.2016 20:50:53
Okunma: 1391
1 Yorum

Mete Gönenç gonencmete@yahoo.com
TISS!

 

Bu nasıl başlık? 

 
Su sesimi diyeceksiniz! Ama değil. 
 
Bu özellikle de kendilerine solcu ilerici diyen bazı CHP’lerin sesi. Bunların vekil falan olabilenleri, sol gazetelerde yazıp, sol toplantılara katılırlar. Hele de içki masasında tam bir solcudurlar. 
 
Yerel yönetimlerin başında bu kadarı da yoktur da, altlarında, meclislerde falan vardır bunlardan! 
 
İş takibini, taşeronluğu falan severler, üç kuruşluk huzur hakkı için harcadıkları bir dolu paradır onlar için önemli olan! 
 
Yerel meclislerde de, kişisel olanlar dışında katkılarını, eleştirilerini falan göremezsiniz bunların, Tam bir emir kuludurlar. Asıl önemli ve büyük gurup ise fanatik CHP liderdir. Bunlarda çoğunlukla partiden olmayanlara söz hakkı tanımazlar.
 
Sadece partililer mücadele veriyor diye düşünürler.
 
’Sen partili değilsin!’bunlardan en çok duyduğum sözlerdendir.
 
Kitap okumak, dünyanın ve ülkenin sorunlarıyla ilgilenip çözüm üretmek bunlara göre değildir. Parti büyükleri nasılsa yapıyordur bu işi? Bu nedenle de genel kurullarda, gurup toplantılarında, partinin başarısızlığı, iktidar umudunun olmaması karşısında, bireysel beklentiler, çıkarlar dışında hep aynı ses vardır TIISS! Örnek mi istersiniz?
 
AKP iktidara geldi. RTE başbakan olamıyor. Kim çözdü dersiniz Baykal!
 
Gericilerin başlangıç noktası olan turban AB’nin gündemine getirildi. CHP Yönetimi 5 eşli ağanın eşinin birinin çarşafına rozet taktı.
 
Ergenekon, Balyoz vs Büyükanıt’la Dolmabahçe görüşmesi ordu tamamen ele geçirildi.
 
İlerici bürokratlar tasfiye edildi. Yargı, bürokrasi dincileştirildi.
 
Bunların hiç birinde parti yönetiminden ses yok! Milyonlarca kişinin katıldığı Cumhuriyet mitingleri yapılıyor. CHP mecliste!
 
Kaset darbesiyle genel başkan değişti.1 yıl sonrada, onu deviren genel sekreter halledildi!
 
Yeni başkan, Milli Şef İsmet Paşaya yapılan hakaretlere sessiz! Durmadan Menderesi, Özal’ı, Demirel’i övüyor! Demirel in adamları partide kritik yerlerde!
 
Hangi cemaatten olduğu belirsiz! Ekmelettin Cumhurbaşkanı adayı yapıldı. RTE ilk turda seçim kazandı.
 
Yeni Başkan RTE bayrağı altında konuşma yaptı.
 
Yeni başkan ülkücüleri övüyor, aklıyor. Ülkücülerin Yakınını, tanıdığını katlettiği insanlar küfrediyor! 
 
Bunlara ve sanırım her arkadaşımın ekleyebileceği birçok benzer şeye bu CHP’li arkadaşların tek tepkisi ise işte bu ses TISSS.
 
Hele de, bizleri garip! şüphelere düşürecek bir şekilde Büyükerşen’i tek gün ağzına almayan Genel Başkanlarının öve öve bitiremediği bizce en kötü yönetilen kentlerden İzmir yerelinde,
 
Şehirde yeşil kalmamış, trafik yürümüyor.
 
Kentsel sorunlar dağ gibi, hiç biri çözülmüyor!
 
Yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet ayyuka çıkmış! Halk soyuluyor.
 
İzmir ve başta Çeşme, diğer ilçeleri göz göre göre yandaş firmalara teslim ediliyor.
 
Çirkin gökdelenlerden sonra, fuar peşkeş çekiliyor, İBB bile bu amaçla yandaş firmanın gökdelenine taşınıyor. Başkan Truva atını falan bırakın açıktan AKP ye hizmet ediyor. Şehir elden gidiyor!
 
Hep aynı ses TIISSSS!
 
Yazınca, söyleyince de ‘Mete abı ayıp oluyor, V.S’ diyorlar. Küsüyorlar. Ben de bir daha diyorum ki onlara, DOST ACI SÖYLER! Görülen ise böyle giderse…hepimize CIZZZ.
 

Etiketler:

Misafir - 02.12.2016 22:06:23

  • Cesamin Özkan
  • Keşke iktidar takın bir başka sol parti olsaydı da orada mücadele verseydik, ama yok. Bir CHP üyesi olarak İzmir'de CHP yi yerlere vurmak adına ilkeleri dışında seyrederek partiyi kendileri için kullanmakta olan kişi ve yapılara karşı mücadele veriyoruz. Biliyoruz ki AKP bu gün iktidarda ise Aziz Kocaoğlu ve benzerleri sayesinde bu oluyor. Yapısal bozukluklar var, bu bozuklukları partiyi terk edip o bozulmuş kişilere partiyi tamamen bırakmak olurmu ?. Bence Mete bey terketmemeliyiz ve onları partinin dışına itmeliyiz. Bunun mücadelesini veren bizler aşama sağlamış durumdayız. Sizin gibi nitelikli kişilerinde bence parti içerisinde olması çok yararlı olacaktır. Sizin parti içerisine gelmiş olmanı inanın parti içindeki asla CHP li olmayan ama partiyi kullanan zararlıları rahatsız edecek ve onların defolup gitmelerine hız kazandıracaktır.
  • Yazarın Diğer Yazıları