21.08.2016 20:31:35
Okunma: 1996
1 Yorum

Mete Gönenç gonencmete@yahoo.com
İZMİR MİLLETVEKİLİ SN.TACETTİN BAYIRA CEVABIMDIR.

 
TEMİZ İZMİR DERNEĞİ'NİN Gazetesi GAZE-TEMİZ'de yazdığım, İzmirli belediyelerinizin ilişkileri hakkındaki son 3 yazımla ilgili olarak, KÜLTÜRPARKIMA DOKUNMA GURUBU’NUN sayfasında sonradan silinse de birçok kişinin okuyup yorum yaptığı şekilde yazdığım açıklama istediğinizi öğrendim.
 
Sanırım 10-11 Ağustosta İzmir e geleceği zaman ufak 1 haber de okuduğumu düşündüğüm, Sn. Kılıçdaroğlu’nun Sn M.Sancak görüşmesini yazımın içinde yazmış olsam da, bu gün bu haberi doğrulayacak şekilde bulamadığım için adı geçenlerden ve okuyucularımdan gazetemde özür diledim. Burada da diliyor ve düzeltiyorum. Ancak, bu durumda, diğer yazdıklarımın önemini kaybetmeyeceğini düşünerek şimdi ben size soruyorum Sn. Bayır?
 
Ben kendilerini tanımam!  Adlarını da kamuoyunda olaylar zaten bilindiği için istemeyerek de olsa kullandım. Ama birçok kişice, AKP ye yakınlığı ile bilinen FOLKART FİRMASI aşağıda gösterilen şekilde en büyük belediyeniz ve diğerleri ile yakından ilgilidir.
 
Birçoğunu yazılarımda ayrıntılı olarak yazdığım şekilde,
 
- Bu firma son yıllarda benim ve birçok kişinin kanısına göre, havası, suyu, denizi kirli yeşili yok edilmiş, İzmir’imizi, daha da çirkinleştiren, trafiğini kilitleyen birçok gökdeleni yapmış ve yapmaktadır.
 
- TOKİ EVLERİ ne güya karşı çıkan Çeşme Belediye Başkanınız, bu firmanın, TOKİ Evlerinden çok daha fazla katlı otel imarıyla, konut olarak yapılan bu binalar için gazetelere, herhalde Alaçatı’da denizin içindeki villaları daha da bir çok şeyi  unutarak,, ‘benim ilçemde kanunsuz tek bir yapı yoktur’ diye sahip çıkmaktadır.
 
- Son günlerde ise üç kez yapılmış olmasına karşın hiç kimsenin girmediği Uzundere kentsel dönüşüm ihalesinin 1 Eylül'de yapılacak 4. raunduna ise bu firmanın tek başına katılacağı söylenmektedir.
 
- En son Basmane Çukur’u denilen şehrin göbeğinde trafiğimiz tamamen kilitleyecek, çok katlı gökdelenin ihalesi bu firmaya verilmiştir. Söylenene göre bu gökdelen, fuara tünelle bağlanacak yani fuarımızı bu binanın bahçesi haline getirecektir.
 
- Yazılarımda detaylandırdığım gibi, Fuarımız CHP li yerel yöneticiler tarafından binlerce ağacı da kesilerek, çirkin ve sıcak hangarlarla bu günkü perişan haline getirilip, PANAYIR’A dönüştürülmüştür. Gözbebeğimiz fuarımızın, konuta yapımına ranta açılacağı endişeleri bir çok kişide mevcutken, korumak için guruplar kurulurken, Fuar günlerinin yaklaştığı dönemde bütün bu yapılanları ve yapılacakları İzmir halkının gözünde meşrulaştırmak, onlara sevimli ve sempatik getirebilmek amacıyla İzmir’le hiç alakası olmayan VESTEL’LE beraber, İzmir Enternasyonal Fuarı'na sponsor yapıldığı yaygın şekilde düşünülmektedir.
 
 
Başta, KUTLU DOĞUM HAFTASI bir çok etkinliğe kendi sponsor olan İBB, bir taraftan bütçeden para alamadığını söyleyip, diğer taraftan yaptığı tasarruflarla övünürken, geliri zaten çok fazla fuarımıza niçin sponsor bulmuştur acaba? Kaldı ki sponsor olmaları için ret etmeyeceklerini düşündüğüm İzmirli meslek odalarına, iş adamlarına davet yapılmış mıdır acaba?
1999’larda başlayan İstanbullulara! İş verme alışkanlığımı devam etmektedir? Ne dersiniz Sn BAYIR?
 
Basına da yansıdığı şekilde gece yarısı darbeleriyle genel merkezinizin seçtiği İzmir’deki yerel yöneticilerinizin kaç tanesi halkçıdır, halktan yanadır?
 
Acaba, kaç tanesi ile, vatandaşlarımız rahatça görüşebilip sorununu çözebilmektedir.
 
Bu belediyeler şeffafımıdır?
 
İnternet sayfalarına baktığınız zaman birçoğunda meclis kararlarını niçin göremezsiniz?
 
,Acaba, en fazla toplantı başına birkaç yüz lira alınan meclis üyeliği için harcanan büyük paraların, kurulan ön seçim aday adayı bürolarının nedeni de bu durumla ilgilimidir?
 
Konumunuz dolayısıyla belki de haklı olarak, toz kondurmak istemediğiniz,  CHP’den önce vekil, sonrada 3 tane açık oturumla şöhret olup, şimdi Fettullah’çıların yaptığı iddia edilen kaset darbesiyle bir anda Genel Başkan olan Sn.Kılıçdaroğlu, kendisini Genel Başkan yapan, CHP’nin çok önemli bir parti içi mücadele adamını da kısa sürede harcamıştır. 
 
Sağın simge isimleri, Menderes’e, iktidarları döneminde üst düzey bürokratlığını da yaptığı Özal’a, övgüler yağdıran, Demirel’e hayranlığı ve yakınlığıyla bilinen başkanınız bir tek gün ağzına almadığı BÜYÜK DEVLET ADAMI VE ASKER İSMET PAŞAMIZA yapılan hakaretlerin hiç birine ise bu güne kadar cevap vermemiştir. Verdiyse de ben bilmiyorum? 
 
Yine E.İhsanoğlu’nun adaylığı ise çok tartışmalı bir konu değil midir? 
 
Ülkemizin yangın yerine dönüştürüldüğü devletin yok edildiği bu 13 yıllık süreçte, Sn Baykal’la beraber izledikleri (0) muhalefet politikası ve AKP ye benzeme politikaları ise ortadadır. 
 
Son dönemlerde, aczini saklamak için hiç de hoş olmayan şekilde küfüre vardırdığı söylemlerini bile 15 Temmuzda sonra niye bırakıp  yapılan tüm anti demokratik işlere, çıkarılmaya çalışılan VARLIK FONU-ÖZELLEŞTİRME yasalarına  ses çıkarmaması başta benim onadığım politikadaki yumuşamayı, kocaman RTE posterleri altında konuşma yapmaya vardırması ise çok ilginç değil midir?
 
Eskişehir’i muhteşem batılı kent yapan ülkemizin gururu, CHP’li  B.Başkanı BÜYÜKERŞEN’İ tek gün ağzına almayan Kılıçdaroğlu, aktarmalı yapılan otobüslerde perişan halkla, tramvay deyip yapılmaya çalışılan yat limanlarıyla, bu seçimde elleriyle yönetimi AKP ye devredecekleri açık olan İzmir yöneticilerini örnek göstermekte öve öve bitirememektedir? 
 
Benden hala bir şeyi kanıtlamamı istiyor musunuz Sn. Bayır?
 
EBSO ve USİAD Başkanlığınızdan çok iyi tanıdığım ve çalışmalarını takdir ettiğim Sn. Bayır, ben sizin hala o zamanlardaki ülke ve vatandaş sevginizi taşıdığınızı ve bizlerin endişelerine katıldığınızı düşünüyorum. Haksızmıyım Sn. Bayır?
 
VE TABİİ Kİ! Son olarak, adı sol gazetelerde yazan, sol toplantılara çokça katılan, konuşma yapan ama parti içinde genel kurullar dâhil hiç seslerini duyamadığımız! Değerli solcu, halkçı CHP’li vekillerimiz ,üyelerimiz,delegelerimiz nasılsınız,nerelerdesiniz???
 

 

Etiketler:

Misafir - 24.08.2016 16:35:35

  • METE GÖNENÇ
  • Bu güne kadar eleştirilerime cevap vermeyen ,başta SN.TACETTİN BAYIR ve bu ağır eleştirilerime cevap veremeyen,benim gibi düşünüyorlarsa beğeni koyamayan,etliye sütlüye karışmayıp,muhtemel yerlerini korumaya çalışan CHP liler,1980 lerden başlayan lumpelleşme sonucu,artık bu partinin düzelemeyeceği ve kalan dürüst ilerici insanların ayrı bir parti kurma gereğini sanırım açıkça göstermektedir. AMA BİLSİNLER Kİ NE OLURSA OLSUN FUARIMIZI YEDİRMEYECEĞİZ!
  • Yazarın Diğer Yazıları