10.9.2018 21:51:11
Okunma: 1571
1 Yorum

Mete Gönenç gonencmete@yahoo.com
EYY CHP’LİLER GİDERAYAK YAPIN İZMİRLİLERE BİR KIYAK?

 
ATIN ŞU AZİZ VE AVANESİNİ CHP'DEN!
 
Geçen yazılarımda, özellikle seçim gecesi rezilliklerinden sonra ve bu yapısıyla CHP’nin kendini toparlayamayacağını yazmıştım. Uzun zamandır söylediğim gibi tek çare, ilerici ve dürüst insanların ayrı bir parti kurmasıdır!
 
Oyları hızla %15’lere düşen CHP’nin eğer AKP ister ve seçimlere asılırsa, İzmirde de hiç şansı olmadığı açıktır.
 
15 yıla yakın zamandır İzmirli yöneten Aziz ve kadrosu, tüm vatandaş hizmetlerini özelleştirmiş, vatandaşı müşteri yapmıştır. Şehir, AKP’li yandaş firmalara teslim edilmiştir.. 
 
Bunların çirkin gökdelenleri, her yerden görülebilecek konumdayken, yenilerinin planları yapılmaktadır. Şehrin pazaryerleri, otobüs durakları, çocuk parkları ve otopark olması gereken, kamuya ait ortak sahalarında, genelde suç işleyerek yapılan AVM’ler marketler şehri çirkinleştirmekte, esnafı fakirleştirmektir.
 
Bir aylık otopark ücreti orta gelirli bir ailenin gelirinin % 20 si civarındadır. Vapur iskelesi yerine meşhur AVM’nin önünden başlatılan bir garip tramvay ve hattı ile ilgili, poje değişiklikleri, maliyet artışları v.s konularında şeffaflık ve bilgi bulunmadığı için türü çeşitli söylentiler bulunmaktadır. 
 
Trafiği şimdide felç olan şehir yaşanmaz hale gelmiştir. Yandaş firmalar şehre 100 binlerce konut yapmayı planlarken İBB halkın cebinden paralı ilanlarla ‘İZMİR YAŞANACAK ŞEHİR’ demektedir.
 
Her nedense tramvayla beraber, Üçkuyular – Konak – SSK - REKTÖRLÜK güzergâhı toplu ulaşımsız bırakılıp, dolmuşlar bile kaldırılırken, zaten yoğun olan Çankaya - Montrö-Kahramanlar hattı tamamen tıkanmıştır. Duraklardan falan edilen küfürler bazılarının 7 sülalesine değmektedir. Betonlaşmış şehre, uçaktan bakmak İzmirlilere utanç ve acı vermektedir.
 
Yaşam biçimine düşkün halk AKP’yi sevmemekte, istememektedir. Ancak her nedense, İstanbul da falan CHP başkanları görevden alan AKP bizim başkanları çok sevmektedir. İzmir ve ilçelerinde ben ciddi bir muhalefet yaptıklarını hiç görmedim.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesine gönderilen 160 müfettiş her nedense trilyonluk ihaleleri hiç incelemezken, iddialara göre başta Çeşme, bazı başkanların yüz kızartıcı suçları, bir anda beraatla sonuçlanmaktadır. Görülen odur ki seçim sonuçlarını CHP’nin göstereceği adaylara göre, AKP’nin kazanma isteği belirleyecektir.
 
Ancak açıkça görülen şudur ki! 
 
Seçimlere hile karışmazsa, CHP’nin bu kadroyla kazanma şansının hiç olmadığıdır. Urla da yapılan toplantılar sonucu olacak, Azizin planlarının uzun vadeli olduğu şimdi de parti içini karıştırmasından açıkça gözükmektedir. 
 
EYYY CHP’liler, KAYBEDECEK BİR ŞEYİNİZ KALMADI! Küçük de olsa yeni bir şans için kadrolarınızı yenilemeniz gerektiğini görün artık?
 
ATIN ŞU AZİZİ VE AVANESİNİ CHP’DEN!
 

 

Etiketler:

Misafir - 13.9.2018 19:00:02

  • Misafir
  • İzmir'de il ve tüm ilçelerde değişim şart ,değişim olmazsa artık CHP ye oy vermeyeceğiz.
  • Yazarın Diğer Yazıları