18.08.2016 15:15:28
Okunma: 1576
0 Yorum

Mete Gönenç gonencmete@yahoo.com
DU BAKALİ N'OLECAK?

 
Son günlerdeki gündemden sonra sık sık ağzıma takılan bu deyim Dünyanın en büyüğü Aziz Nesin’imizin çoğunuzun bildiği meşhur fıkrasının başlığıdır. Ama yinede kısaca özetleyeyim.
 
İstanbul’a yerleşen Arap şeyhi, EBUL FATIL,bir Türk kızı ile evlenmek ister,sonunda ehli namus,çarşaflı,eline el değmemiş,akça pakça ,çok güzel ama birazda saf Necmiye ile evlenir ve onu çok sever, Necmiye kocasından izin aldığı bir gün sinemaya gider,dönüşte kocası neler yaptığını sorar,karısı da anlatmaya başlar,
 
Peşime 1 erkek takıldı!
 
Tanıştık! Sinemaya beraber gittik! Elini çarşafımın içine soktu…
 
Beraber eve gittik! Yatağa yattık!
 
Dedikçe, kocası, her cümlenin sonunda sorar?
 
Du bakali n'olecak?
 
Ebul Fatıl dayanamayıp ayağa fırlar ve  sorar, eee sonra ne oldu?
 
Karısı, kocacığım, valaaa bende bir şey sanıyordum, ama senin geceleri yaptığını yaptı!
 
Genç karısını çok seven şeyh de napsın?
 
-Amaaaaan Nacmiye, ban da mühim bişey zannediyordum. Du bakali n"olecak diye boşuna merak etmişim!
 
Şimdi günümüze dönüp, şu Fettullah olayına bir bakarsak,1980’lere kadar,sıradan 1 vaiz ve imam olan. Bu adamın, başta PKK olmak üzere, her türlü felaketin pisliğin başlangıcı olan 12 Eylülle beraber, tüm gerici hareketler gibi  güçlendiğini görmekteyiz.1980 den bu güne kadar neredeyse  tüm siyası partilerimizin liderlerinin de bu pisliğe sahip çıktıkları bilinen bir gerçektir?
 
Özellikle de küreselleşme sürecinde, EVANJELİZM yutturmacısıyla, küresel sermayeye küresel din arayan ABD  de, dinler arası yumuşama yutturmacısıyla, Fettulaha sahip çıkmış, kendileri de CIA’NIN korumasında ABD de  ultra lüks villalarda yaşamaya başlamıştır.Bu sıradan vaizin? Yurt içi ve dışında 100’lerce vakıf, okul ve hastaneye sahip olması ise başa bir düşündürücü konudur.
 
Şimdi! Bu sıradan vaizin, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra da, fırsat bu fırsat diyen AKP iktidarı 10 binlerce kişiyi, ’kurunun yanında yaş da yanar!’ diyerek, emeklilik gibi temel insan haklarını da çiğneyerek görevden alıp, hapislere atmaktadır. Halkımızın özverileriyle yaratılmış, ulusal kaynaklarımızın kalan kısmı da TORBALAR’IN içinde paylaşılmaya çalışılırken, bizim büyük! Muhalefet partilerimiz aynı soruyu sormaktadırlar Du bakali n'olecak? Tabii özellikle de, niye bu kadar korktuğu anlaşılmayan! K.KILIÇDAROĞLU bu kadarla da yetinmeyip, yandaş firmalarla özel görüşmeler yapmaya İzmir’e gelerek şehrimizin paylaşımında yerel yöneticilerinin yanında aktif rol almaktadır.
 
Ya medyamız? Bir çoğu zamanında Fettulah’a biat etmek için ABD ye giden çıkarcı medyanın ekran ve sütunlarında kusturacak şekilde, iğrenç Fettullah yandaşlarının suç ortaklarının beyanları veya kendileri yer almaktadır. Başta, en büyük! Yerel gazetemiz olmak üzere yine büyük! Gazetelerin EGE ilavelerinde, topluca ABD ye biat etmeye gittikleri gazetelere defalarca yansımış olan küçük yazarlar da, merkezi ve yerel yönetimde iş takiplerini sürdürüp paylarını alabilmek için bu iğrenç kampanyaya gönülden! Topluca katılmaktadırlar.
 
Değerli okuyucularım, bildiğiniz gibi bizim adımız TEMİZ ve sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sizde bizlere, bu mücadeleye katıldıkça sesimiz daha gür çıkacak ve diyeceğiz ki, BİZ BU FIKRAYI BİLİYORUZ.

DUUUR BAKALIM. 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları