24.05.2017 21:49:45
Okunma: 1874
6 Yorum

Mete Gönenç gonencmete@yahoo.com
CHP'LİLER TISSSS YOK!

 

Bu resmi çektiğim yer, İzmirin en büyük caddelerinden M.K.Sahil Bulvarındaki Sadık Bey Durağı! Otobüsten indiğiniz zaman karşlaştığınız manzara bu?
 
Görüldüğü gibi,karşıya geçmek için yaklaşık 50-60 m uzaklıktaki kırmızı ışığa bu araziden geçmek zorundasınız!
 
Fazlaca yağmur yadığı zamanlar buranın çamur ve göl olduğunu söylemeye ise gerek yok!
 
Bu arazide zaman zaman hele de akşam hiç görülmeyen çukurlar açılması ise işin daha da kötüsü! Kaç kişi burada düşmüştür ve bir yerlerini kırmıştır.Ben bilmiyorum.
 
Ama özellikle de  belirli yaşın üstündeki insanlar için burada yürümenin zorluğu sanırım resimde görünüyor. İşte gerekliliği, güzergahı halka danışılmadan başlanan meşhur!tarmvay yolunuı genelde böyle manzaralarla dolu!
 
Aslında genelde Ana muhalefet! CHP’nin yönettiği şehrimiz tam bir şantiye manzarasında! 
 
Ortada görünen iki firma şehrin ana müteahhitleri! Biri meşhur yandaş firma! 
 
Çirkin gökdelenlerin sorumlusu!
 
Fuarımızın sponsoru ve gelecekteki muhtemel sahibi!
 
Diğeri CHP’li belediyelerin GEDİKLİ FİRMASI.
 
Benim her gün geçtiğim sahil yolu başta olmak üzere yolların sorumlusu bu firma!
 
Kilometrelerce yol inşaatında vatandaşa saygı sıfır! 
 
Onların normal hayatını yaşayabilmesi için hiç önlem yok!
 
Bu firmanın kendi otoparkı başlı başına bir sorunken, tatil günleri de ana caddeleri kamyonlarına park yeri olarak kullanıyor.
 
Karışanı, görüşeni yok!
 
Şehrin hakimi muhteremler!
 
Benimde yazdığım gazetenin yönetmenine utanmadan çamur atıyorlar! 

“Efendim gazteye reklam isteniyormuş da” Ama çok önemli bir şeyi unutuyorlar?
 
BİZİM GAZETE REKLAM ALMIYOR!
 
Bu firmanın referanslarında çoğu CHP’li  belediye olmak üzere 28 kuruluş gösteriliyor!
 
Karayolları başta olmak üzere bir çok AKP yönetimindeki kuruluşlarda yerel yönetimlerde de, tabii ki EÜ’nde de işleri var!
 
Bense firmayı  2009 dan tanıyorum. Çeşme Ilıca’da şimdi Migros da yapılan merkezde, şifalı sıcak suyun merkezi üzerindeki 60 dönümlülük mülkiyeti belediyeye ait arsanın üzerine yapılan 60 tane çirkin dükkandan hatırlıyorum.
 
CHP’li Belediyemiz işin toplam tutarını düşürüp, pazarlıkla  ihale edebilmek için projeyi 3’e bölüp bir hafta içinde 3 ihale yapmıştı! Ne hikmetse 3 aynı ihaleyide bu firma almıştı!
 
Bende TCK’nın ilgili maddesinden mahkemeye vermiştim. O dönemin oldukça tarafsız Danıştay’ın yargılanma dediği  bu konu hakkında  İzmirimizin Ağır Ceza Mahkemesi istisnai bir şekilde hemde  ilk celsede beraat vermişti.
 
Sanırım hala temyizde.
 
Bu işler ve çok fazlası, medeni olmasına da vurgu yapılarak GAVUR denen İzmirimizde üzülsek de çok fazla oluyor. Üstelik 1999 lardan beri İzmirde epey mal mülk edinmiş, şişman ve çok meşhur bir komedyen artistimizin başlattığı moda icabı bu firmalar İzmirli de değil. Bir tanesi kızdığı bazılarına ‘bir 5000 tane ………liyiz’diyebiliyor!
 
İyi de, İzmirliler niye susuyor?
 
Başta sahiller olmak üzere araziler çok kıymetli, yerel yönetimlerle arayı bozmamak lazım. Hele de yerel yöneticilerle arkadaş falan olsak diyen bir kesim var galiba. Çoğunluk da başlarına geçecek, yol gösterecek bir lider,örgüt arıyor.
Ama hep ortaya çıkmalarını beklediğimiz namuslu-ilerici CHP’lilerden TIIISSSS YOK!
 
Benim solcu arkadaşlarım ise yaşadıkların yerlerin, halkın gündelik sorunlarıyla ilgilenmeyi kendilerine yediremiyor, hatta yanılıp da ilgilenen arkadaşları ile dalga geçiyorlar!
 
Malum sosyalizm gelecek halk kurtulacak!
 
En keskin sloganlar onlarda. Yerel seçimlerde de kadın aday falan gösterir, idare ederiz diyorlar sanırım?

Etiketler:

Misafir - 26.05.2017 00:06:07

 • Cesamin Özkan
 • Mete Gönenç'in soldaki siyasal tıkanmaya yönelik görüşleri ve önerilerini değerli buluyor, eleştirilerinin tamamına katılıyorum. Çözüm adına olabilirlikleri belirlemek ve pratiğini görebilmek çok önemli. Yeni bir parti fikri çözüme bizi etkili ve hızlı bir biçimde ulaştıracaksa neden olmasın. Önemli olan ülke sorunlarının aşılmasını sağlayacak bir yapılanmadır, bunun adı sanı önemli değildir. Nitekim SODEP ve DSP'li yıllarda Türkiye bir çok sorunlarını çözme adına yolda almıştı. Bana göre CHP yi mevcut sorunlarından ve bu sorunları yaratan unsurlarından kurtarmayı da seçenekler arasında görmek lazımıdır. Aslında bana sorarsanız havada ÇİPRAS kokusu var derim...
 • Misafir - 25.05.2017 22:40:24

 • METE GÖNENÇ
 • Cesamin bey,bu dediklerinizden umutlanmayı çok isterdim.Ama,rahmetli abim dolayısıyla 1980 lerden beri yakından izlediğim İzmir CHP teşkilatında bunlara dair bir belirti göremiyorum.Dünya ve Ülkemizin sorunlarıyla ilgilenen yok!sadece dedikodu yapılıyor.Her kes kendince ufakda olsa bir çıkar beklenti içinde?korkunç bir lümpenleşme var.herkes her yere aday!Artık bu partinin düzelmesi sanırım çok zor?Yönetimdeki sıkıntılarda işte bu yapıdan oluşuyor bence?Kanımca tek çare kalan dürüst ilerici insanların ayrı bir kitlesel parti kurması sevgi ve saygılarımla.
 • Misafir - 25.05.2017 18:08:51

 • Cesamin Özkan
 • Zaten Aziz Kocaoğlu ve ona uyumlu ilçe belediyelerinden bir çoğu CHP dışında arayışlara girmiş durumdadırlar. Bu arayış alanının da neresi olduğunu son dönemlerdeki ilişki ve davranışlarında da görmek zor değil.
 • Misafir - 25.05.2017 18:03:45

 • Cesamin Özkan
 • Mete bey, CHP de her ne kadar Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Gürsel Erol gibi belediyeseverler varsa da şunu biliniz ki belediye başkan adaylarının belirlendiği o son gece PM ne elinde liste ile dalan Aziz Kocaoğlu'nu bu disiplin suçu işleme nedeni olan hareketlerinden dolayı kolundan tutup genel merkezin kapısının dışını bırakın, karşısındaki boş tarlaya koyacaklar da var ve oldukça da güçlü olan arkadaşlar. Genel başkanın engellemesine saygı duyarak duran arkadaşlar. Onlar her zaman bu partinin yiğitleri olarak kalacaklar ama yiğit olmayanlar elbette hak ettiklerini yaşayacaklar.
 • Misafir - 25.05.2017 17:55:22

 • Cesamin Özkan
 • Mete bey, bir çok CHP linin başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere ardından ilçe belediyeleri hakkında son derece rahatsız olduklarını, bu şeklen CHP li gözüken belediyelerin öz itibarıyla asla CHP li belediyeler olmadıklarının bilinci içerisindedirler. Hatta ve hatta bu belediyelerin yine başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere AKP ile işbirliği içerisinde oldukları, gen ve ilke itibarıyla AKP ile çok uyumlu ve benzeş olduklarını da parti tabanın büyük bir kısmı çok iyi bilmektedir. CHP de çıkacak ses tıssss şeklinde olmayacaktır, çok farklı tonda ve şiddette olacaktır buna inanınız.
 • Misafir - 25.05.2017 17:51:29

 • Cesamin Özkan
 • Zaman zaman belediyeler gibi partilerde ne yazık ki ilkeleri ve genleri uyumlu olmayan kişilerin inisiyastiflerine geçebiliyor. Acı ama gerçek. Ancak sonunda bu gen uyuşmazlığı olanlar o yapıdan defolup gidiyorlar yada def edilip gönderiliyorlar. O nedenle belediyelere ve partilere böyle bakmak, ve orasının gerçek sahiplerinin mücadelesine önem vermek gerekiyor.
 • Yazarın Diğer Yazıları