27.08.2016 22:54:05
Okunma: 1677
0 Yorum

Mete Gönenç gonencmete@yahoo.com
KİM BU FETTULLAH? (1)

 
Kuruluşunda önemli görev yaptığı, devletteki  kadrolarını emrine verdiği,Ergenekon balyoz gibi tüm pisliklerini  yürüttüğü AKP’nin 2012 de savaş açtığı, 15 TEMMUZ DARBE TEŞEBBÜSÜ nün lideri olmakla suçlanan bu adamın kimliği gerçekten  çok ilginçtir..En başta güçlü iken bu adamla kirli ilişkiler kurmuş bir çoğunu şehrimizden de tanıdığımız siyasilerin ,yerel yöneticilerin medya mensuplarının ,iğrenç itirafçıların yarattığı bilgi kirliliğinde, neredeyse yarım YY dır işlenen siyasi cinayetler,katliamlar ve tüm pis işlerden sorumlu tutulan bu adam gerçekten kimdir?
 
1941 de, Erzurum, Pasinler’de doğan, ilkokulu bile dışarıdan bitirip, sadece çeşitli dini eğitimler alan FETÖ yıllarca imam-vaiz olarak devlette çalışmıştır. Gülen,1925 deki KÜRT-SAİT isyanından sorumlu tutulan ve idam edilen, İngiliz ajanı olduğu hakkında ciddi iddialar bulunan Şeyh Sa'id-i Kürdî’nin öğrencisi ve mürididir. Kendisi de,Haziran 2008'de ABD'den Foreign Policy ve İngiltere'den Prospect dergilerinin internet üzerinden okuyucu anketleri ile oluşturduğu Dünya'nın ilk 100 entellektüeli listelerin de yer almış ve  2013 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 kişisinden biri  gösterilmiştir.. Fethullahın , emrindeki bütün örgütler ve üniversiteler (büyük paralar akıtmaya devam ettiği Georgetown üniversitesi dâhil), ABD de ve Avrupa'da Gülen konferansları düzenlemesi, Ekim 2007'de, İngiltere Lordlar Kamerasında, onuruna bir konferans organize edilmesi ise FETÖ-İngiliz-ABD ilişkilerinin önemli bir kanıtıdır
 
1997 de önemli 1 mason olduğu iddia edilen Eski CHP genel sekreteri,MOON ARİKATI üyesi Kasım Gülek’in, ABD deki cenaze namazını kıldıran, Özal, Demirel, Ecevit, M.Yılmaz, Çiller ve birçok önemli güç odakları tarafından yıllarca desteklenen Fettullah., Abraham Foxman, Morton Abramowitz, Papa II. John Paul gibi tanınmış din ve devlet adamları ile görüşmeler yapmış, başta Siyonistler olmak üzere bir çok dinin fanatikleri ile ilişki kurmuştur.
 
FETÖ, Türkiye çapında CIA destekli  sol karşıtı kontrgerilla faaliyetleri etkili bir biçimde sürdüren, 2.si  1963yılında Erzurumda kurulan Komünizmle Mücadele Derneği’nin kurucuları arasındaydı. Bu dönemde askerlik yapması,  4 aylık izin? Süresinde bu işi becermesi ve sonrasında orduyla ilişkilerinin hep devam etmesi ise işin en ilginç boyutudur. Bu derneğin kurucuları ve üyeleri arasında Cemal Gürsel, Adnan Menderes, Celal Bayar, Süleyman Demirel ve Turgut Özal gibi toplumun İslamileştirmesinin sorumluları vardı. Saadet Partisinin bir önceki Genel Başkanı Recai Kutan Diyarbakır Komünizmle Mücadele Derneği Başkanlığını yapmıştı.Bu derneğin paralelindeki MTTB derneğinde ise neredeyse AKP nin tüm kurucularının da yer alması işin diğer ciddi boyutudur.Bu 2 derneğin başta 1969 yılında benim de katıldığım anti ABD yürüyüşüne karşı (KANLI PAZAR) başta olmak üzere bir çok kanlı eylemi organize ettikleri ise sanırım herkesçe bilinmektedir.
 
FETÖ, annesinin, Edirne, Şükrü Paşa sülalesinden gelme olduğunu söylemektedir.  Şükrü Paşazadeler,in İspanya’dan kovulup, Trakya’ya gelip yerleşen, Safarad Yahudi Göçmenleri olduğu iddia edilmektedir..   Yahudilerin Fethullah Gülen‘e karşı hassasiyeti, Yahudiliğini gizlemek için Türk olduğunu söyleyen ve adı “Sabetay”olduğu iddia edilen  kökenden gediği iddiaları karşısında ilginç olmaktadır. 
     
Bu çok karışık ama hep zenginlerin çıkar örgütleriyle olan ilişkilerinden sonra,Katolik kilisesinden destek aldığı söylenen FETÖ’yü asıl kullanan  “Dinler Arası Diyalog”  söylemiyle ortaya çıkan EVANJELİSTLER dir. Reagan, Bush ,Nixon gibi önemli ABD başkanlarını da içeren şekilde,1950 yılında tüm dünyadaki sayıları 4 milyon kadarken, 2004 yılı rakamlarına göre 500 milyonu aştıkları görülen bu tarikata SİYONİST-HRİSTİYANLIK da denmektedir.Kanımca asıl amacı küresel sermayeye küresel din yaratmak olan bu tarikatın amaçları ise FETÖ nün şahsında yapılmaya çalışılanlar ile bir bir uyuşmaktadır.

DEVAM EDECEK
 

Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları