11.02.2017 15:39:46
Okunma: 2213
1 Yorum

H.Emre Özer
Bir Fantezi Olması Dileğiyle !!!

 

Farkında değiller ama kanımca en büyük zararı, Anayasa oylamasında 'evet' oyu verecek AKP seçmeni görecek.

Nedeni aslında hepimizin gözü önünde gerçekleşiyor, tabi tek taraflı propagandadan gözümüzü açabilirlersek.
Ekonomik veriler ortada. 
 
Hat safhada işsizlik, üretim ekonomisinin yerine sıcak para yani bir çeşit tefeciliğin yerleşmesi, tarımın ve hayvancılığın artık geçim kaynağı olarak tercih edilmemesi, dolayısıyla büyük şehirlerde fakir gettolarının oluşması, dünyanın en pahalı akaryakıt ve elektriğinin satılması, esnafın siftah yapamadan dükkanını kapatması, geçen sene harcanan parayla alınanların, bu sene aynı şekilde alınamaması, gittikçe eriyen ücretler, geleceği belirsiz köle fiyatına çalışan gençler, vs vs
 
Şimdiye kadar fakir kitleler, kendilerine verilen ekonomik yardımlarla ve duymak istedikleri söylemlerle, örneğin ''bunlar yani laik elitler sizleri hor gördüler, adam yerine koymadılar, haydi sıra sizde,şimdi siz onları ezin'' gazıyla yönlendirildi ve oy deposu haline dönüştürüldü.
 
Çünkü,iktidar olabilmek için onların oylarına ihtiyaç vardı.
 
Başkanlık sisteminden sonra, artık ekonomik olarak sıkıntılı, psikolojik olarak ezilmiş hisseden bu kitlelere de ihtiyaç kalmayacaktır.
 
Nedeni mi? Üretimsizlik sonucu alınamayan vergiler ve satılan devlet varlıklarının sonuna gelinmesiyle, para muslukları zorunlu olarak, ciddi bir şekilde kısılacaktır.
 
Bu kitlelerin kendi elleriyle yarattıkları mutlak hakimiyet; alıştıkları yardımları eskisi gibi alamayanların sızlanmalarına kulağını kapayacak, hatta rahatsız olacak, sadece kendisinin ve yarattığı elitlerinin ihtiyacını karşılayacak kadar olan milli geliri paylaşmak istemeyecektir.
 
Sesini çıkarma cesaretini gösterenlere, kendilerine bağlı güvenlik güçleriyle, aynı şimdi, öteki %50'ye yapılan muamele gibi anlayacağı dilden yanıt verecektir.
 
Yukarıdaki yazı bir fantezi gibi de okunabilir. 
 
Lakin,Google'da küçük bir araştırma zahmetine katlanılırsa; halkın kendi eliyle mutlak hakimiyete verdiği egemenliğin, kötü niyetli ve liyakatsiz yöneticiler tarafından halka nasıl ödetildiğini, hem tarihsel hem de günümüzdeki örneklerinden kolayca görülebilecektir.
 

Etiketler:

Misafir - 11.02.2017 23:13:29

  • Cesamin Özkan
  • Bu canavar yapı Türkiye'nin hakim sınıfları tarafından bizzat yaratıldı, ''aman ha komünizm gelmesinde'' mantığı ile din ve ırk temelli kesimler beslendi ve onlar şimdi ağa babalarının pastalarına bile el attılar.Bu zavallı piyonları bu kadar çok beslerseniz işte sonuç bu olur. Üstüne birde kurgulanmış muhalefeti eklediğinizde iktidar olamamak aptallığın tavan yapmışlığı olur. Öyle ki spastik niteliklileri yönetici olarak görmemiz bunun kanıtıdır. O kadar ki ABD nin bile pastasına el attılar. Frankeştayn yaratmak budur. E hadi o zaman el birliği ile bu frankeştaynı gömme adına herkes göreve. Emre kardeşim kalemine sağlık güzel değinmelerin için.