GÜZELBAHÇE BELEDİYESİNİN..,

11 Ekim 2021 Pazartesi , 22:44
Okunma: 1242
0 Yorum

BİLGİSİ DAHİLİNDE Mİ?

 

Güzelbahçe'den,
 
Hemen hemen hergün,
 
Mesajlar gelmekte,
 
"NİVENT HANIM MERHABA
 
GÜZELBAHÇEDEKİ BELEDİYE YETKİLİLERİN ÜÇ MAYMUNU OYNAMALARINA İLİŞKİN BİR ÖRNEK İLE İLGİLİ BİLGİ VERMEK İSTEDİM.
 
GÜZELBAHÇE YELKİ DE 3. DERECE DOĞAL SİT ALANINDA OLAN 2304/4 VE 2303/1 PARSELLERDEKİ GARİP GELİŞMELERDEN BAHSEDEYİM.
 
UZUN BİR SÜREDİR ARAZİDE HUMMALI BİR ÇALIŞMA VAR. ZEMİNDE DÜZELTME VE TEMİZLEME ÇALIŞMALAR YAPILDI. ÇİTLER ÇEKİLDİ ARAZİNİN İÇİNDEN GEÇEN YOLDA BETON DÖKÜLEREK KALDIRIMLAR YAPILDI. EN SON ELEKTRİK DİREKLERİ DİKİLDİ, TELLER ÇEKİLDİ. ELEKTRİĞİN GELME HİKAYESİDE ÇOK İLGİNÇ :
 
Tarımsal sulama amaçlı tesislerde, sadece sulama amaçlı motopomp ve motopompun aydınlatmasında çekilen elektrik enerjisine bu müşteri grubu tarifesi uygulanır.
 
Tarımsal sulama tarifesindeki tüketicileri dağıtım sistem kullanım anlaşması başvurusu için aşağıdaki belgeler gereklidir;
 
Başvuru dilekçesi,
Kimlik fotokopisi,
D.S.İ. Yeraltı suyu kullanma izin belgesi (ASLI),
Bağlı bulunulan Tarım Müdürlüğünden tespit yazısı,
Tapu fotokopisi,
Proje ve Ekleri
Vergi Levhası (Tüzel Kişilik Başvuruları için),
Şirket İmza Sirküsü (Tüzel Kişilik Başvuruları için),
Ticaret Sicil Gazetesi (Tüzel Kişilik Başvuruları için),
Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi (ÇKS Belgesi)
 
YUKARIDAKİ BELGELERİN OLMASI GEREKLİ Kİ TARIM ELEKTRİĞİ ALINSIN.   HADİ BUNLARIN HEPSİNİ SAĞLADILAR VE KUYU AÇARAK KUYUDAN SU ÇIKARACAĞIZ DİYEREK ELEKTRİK BAŞVURUSU YAPTILAR DİYELİM AMA ORASI 3. DERECE DOĞAL SİT ALANI. TOPRAĞI KAZARKEN BİLE ÇEVRE İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İZİN ALINMASI GEREKLİ YANİ BÖLGE KOMİSYON KURULU KARARI OLMADAN YAPILAMAZ.  ZATEN O BÖLGEDE SU YOK. İŞİN İLGİNÇ TARAFINA GELİNCE; GÖRENLER, İŞİ YAPANLARIN ÇOK DERİNE İNMELERİNE KARŞIN SUYU BULAMAYIP İÇİNE TAŞIMA TANKERLER İLE SUYU KUYUYA DÖKÜP ELEKTRİK İDARESİNDEN GELENLERİ YANILTMA YÖNTEMİ İLE ELEKTRİK ALMALARI.
 
DUYUMLARIMIZ ORAYA HOBİ BAHÇESİ YAPACAKLARMIŞ. ARAZİYE MICIR DÖKÜLEREK YOLLAR OLUŞTURULDU, BİR KILIF BULARAK İŞLERİNİ YURUTMEYE ÇALIŞIYORLAR VE BELEDİYE YETKİLİLERİDE BURADA YAPILANLARI SADECE SEYREDİYOR. EKTE RESİMLERİ LÜTFEN İNCELEYİN "
 

Gelen ihbarı Güzelbahçe Kaymakamlığı'na soracağız. 

 

 


Kaynak: