7.8.2018 09:20:58
Okunma: 755
0 Yorum

Dr.Mustafa Yuluğ
KÜÇÜK BİR SÖMÜRGECİ GRUBU (EGEMEN SINIF)

 

 DÜNYA HALKLARINI (EZİLEN SINIF) NASIL YİYİP BİTİRİYOR

TRT bildiriyor: Geçen kış İsviçre ve Almanya'da ısı eksi 41 dereceye kadar düştü. Şu arada Kanada, İngiltere, İrlanda, Pakistan, Japonya ve Kore yarımadasına kavurucu sıcaklar egemen.
 
İsveç'te bile orman yangını çıktı. Yunanistan'daki, Laos'daki felaketler içler acısı. Bilim insanları iklim değişikliğinde küresel ısınmanın başrol oynadığını ileri sürüyorlar. Kasırgalar, su baskınları, orman yangınlarının daha şiddetli yaşanmasında da aynı unsur etkili imiş.
 
Küresel Ayak İzi adlı uluslararası araştırma kuruluşunun yayımladığı son rapora göre, gezegenimizin bir yıllık kaynak üretimi 212 günde tüketildi.
 
Dünyadaki fiili tüketimin karşılanabilmesi, başka deyişle, dünya nüfusunu bir yıl boyunca beslemek, giydirmek… için artık 1,7 dünyaya gereksinim ortaya çıkmış (Gazeteler).
 
Temel küresel sorunlardan biri de genellikle yoksulların sorumsuzca üremeleri. Yoksullara yönelik nüfus planlaması ise ancak çok etkili kamu yönetimlerinin başarabileceği bir uygulama.
 
Çin'den başka da bir ülke olamadı bu kategoriye girebilen.
 
İşte 'bu ahval ve şerait içinde' büyük olasılıkla ruh ve akıl hastalarından oluşan küçük bir grup savaş, silah, uyuşturucu, sahte para, kaçakçılık, dolandırıcılık esaslı besin, ilaç, mesken, iletişim, ulaşım, kentleşme, inşaat, enerji, tarım, sanayi, bilim ve teknoloji, çevre tahribi tabanlı sömürülerini, rüşvet ve yolsuzluk aletini sonsuzca kullanarak sürdürüp duruyor. Hem de dünya halklarına göstere göstere...
 
Bir türlü satın alamadıkları birkaç aydın tehlikeyi vurgulayıp duruyorlar ama onlara da kulak asan pek yok.
 
Değerli okumuş, okumamış ama aydın, aydınlık kardeşlerim... Aklınıza başka bir kurtuluş seçeneği gelmiyorsa, henüz satın alınamamış, eğitim/öğretimin, medyanın, toplum mühendisliklerinin beyinlerini tam tamına hasara uğratamadığı, tertemiz yürekli, insan ve doğa sevgisi yüklü genç kuşakların, birleşip, dünya iktidarına ulaşma seçeneğini şöyle bir değerlendiriverin bari. Bu yönde ön koşul, kendi egolarımızdan, çocuklarımız lehine, 'feragat etmemiz', malum. 
 
Üstelik, Mustafa Kemal'de bunun böyle olmasını istememiş mi...
 
Mustafa Yuluğ
 

Etiketler: