Çeşme Belediyesi Hurdaları..,

20 Kasım 2020 Cuma , 21:54
Okunma: 3158
1 Yorum

Dosyası ne aşamada???

 

Haziran 2020 tarihinde,

Egeli Sabah Gazetesinde, Ertan Gürcaner’in kaleme aldığı,

"50 TIR dolusu hurda kayıp!

CHP’li Çeşme Belediyesi’ne ait hurdalıkta 50 TIR dolusu hurda kayıplara karıştı. Kaymakamlık tarafından belediyenin Fen İşleri Müdür Vekili A.Ç. ve 4 işçi hakkında soruşturma başlatıldı”

Haberin devamında,

“CHP'Lİ Çeşme Belediyesi'ne ait hurdalıkta bulunan 50 TIR dolusu hurda, buharlaştı. Olay bir vatandaşın CİMER'e yaptığı başvuru üzerine ortaya çıktı. Çeşme Kaymakamlığı tarafından başlatılan ön inceleme kapsamında olayda kusuru ve sorumluluğu bulunduğu gerekçesi ile belediyenin Fen İşleri Müdür Vekili A.Ç., hakkında kaymakamlıkça soruşturma izni verildi. Öte yandan belediyede 2'si kadrolu ikisi de şirket personeli olmak üzere toplam 4 işçi hakkında da savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ise konuşla ilgili bir açıklama yapmadı.”
 
Bu haberde dikkatimizi çeken detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz,
 
Çeşme Kaymakamlığı tarafından başlatılan ön inceleme kapsamında olayda kusuru ve sorumluluğu bulunduğu gerekçesi ile belediyenin Fen İşleri Müdür Vekili A.Ç., hakkında kaymakamlıkça soruşturma izni verildiği yazılmış,
 
Fen İşleri Müdür Vekili A.Ç’nin yargılanması ne aşamada?
 
Yargılanması nihayete ermedi ise nasıl görevine devam etmekte?
 
Yargılama süreci bitmedi ise, A.Ç  belediyenin Fen İşleri Müdür Vekili hem de Encümen Üyesi olarak nasıl görevine devam etmekte?
 
Yine Egeli Sabah’ta yer alan haberin devamında,
 
“..,Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara da 3 Nisan 2020 tarihi itibariyle soruşturma izni verdi. A.Ç'nin idare mahkemesine başvuruda bulunarak kaymakamlığın verdiği soruşturma iznine itiraz etme hakkı bulunuyor.”
 
A.Ç idare Mahkemesine başvurdu mu?
 
Vurdu ise sonucunda soruşturma izni kaldırıldı mı?
 
50 Tır dolusu hurda ne oldu?
 
PİYASA DEĞERİ 2 MİLYON LİRA olduğu yazılmakta,
 
Bu sorular cevaplanması gereken sorulardır.
 
Egeli Sabah’ta yayınlanan haberin tamamına ulaşmak isterseniz,


Kaynak:  • Yorum yazmak için üye girişi yapınız. veya
  • Misafir - 21.11.2020 17:09:00

  • Kalmasın
  • Zaten belediyelerde en kolay hırsızlık şekillerinden biridir bu hırdaları çalmak. Kimse hesap sormaz mantığıyla. Yani nerede kolay hırsızlık varsa orada dürüstlük vicdan yetimin hakkı kamu malı yağmalanır belediyelerde. Bakmayın dışarıdan dürüst, insancıl, toplumcu, hakkaniyetli ve adaletli göründüklerine.