BÖYLE KARAR MI OLUR?

25 Haziran 2020 Perşembe , 20:09
Okunma: 4248
0 Yorum

OLUR DİYORUZ!!!

 

Böyle kararmi olur.
 
2017 yılında eski Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu,
 
Yerel bir TV Kanalında,
 
Temiz İzmir Derneği'ne aynen şu ifadeleri kullanmıştı,
 
“Temiz İzmir Derneği’nin ne kadar kirli olduğunu gördük. Bu derneğin yöneticileri ve üyelerinin İzmir’deki işadamlarına nasıl şantaj yaptığını, nasıl operasyon çektiklerini hep birlikte gördük. Nereye varacağını da göreceğiz. Bu çete üyelerini burada Menderes yerelindeki muhalefet partisinin ilçe liderlerinin de bunlara nasıl maşalık yaptığını, çete üyeleri ile kolkola girip Menderes’e yapılan hizmeti nasıl engellediklerini vatandaşlarımız şeffaf biçimde görecek. Kimin eğri kimin doğru olduğunu da görmeleri noktasında kısa sürede sonuç elde edilecek” 
 
Bu talihsiz ve mesnetsiz söylemlerden sonra,
 
Temiz İzmir Derneği'nin yayın organı Gaze-temiz.com da,

Bülent Soylu'nun Açıklamalarına Karşı  Kamuoyuna duyurumuzdur!!!"
 
Başlığı altında bir haber yaptık,
 
 
Haberimizden sonra, derneğimize yapılan bu çirkin iddialar sonrası yönetim kurulumuz toplanıp Bülent Soylu hakkında suç duyurusu yapma kararı almıştır.
Suç duyurumuz İzmir Cumhuriyet başsavcılığı tarafından kabul görmesinden sonra,
 
İzmir Asliye Ceza Mahkemesinde dava görülmeye başlandı,
 
Yargılama sonucunda,
 
"Sanık Bülent Soylu Yönünden; Her ne kadar sanı hakkında TCK'nın 125/2-4 maddesi uyarınca cezalandırılması talebiyle kamu davası acılmış ise de; sanığın üzerine atılı sucu işlediğine dair HERTÜRLÜ ŞÜPHEDEN UZAK KESİN VE İNANDIRICI DELİL ELDE EDİLEMEDİĞİNDEN MÜSNET SUÇTAN CMK'NIN 223/2-e maddesi uyarınca BERAATİNE"
 
CMK'nın 223/2-e maddesi nedir derseniz,
 
e) Yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması, 
 
Sayın hakim daha ne olmasını bekliyor,
 
TV Kanalında,

“Temiz İzmir Derneği’nin ne kadar kirli olduğunu gördük. Bu derneğin yöneticileri ve üyelerinin İzmir’deki işadamlarına nasıl şantaj yaptığını, nasıl operasyon çektiklerini hep birlikte gördük..,"
 
Bizi kirli dernek olarak gösterecek,
 
Şantaj yaptı diyecek,
 
Ama beraat edecek!
 
Böyle kararmı olur?
 
Kişiye hakaret etmemiste derneğe hakaret etmis.
 
Daha  fazla insanin bulunduğu  bir dernegin hukmi sahsiyetine hakaret etmek dahami az sucmus yani..?
 
Bu dernegin is adamlarına santaj yaptigi,  operasyon cektigi  temiz degil kirli olduğu gibi iddialar ile basın önünde yani birden cok insan onunde bir kisiyi degil üyeleri, yönetim kurulu, denetim kurulu ve bu dernege gönül veren kişileri zan altında birakan ve kücük düşüren ifadeler kullanıyor.
 
Üstelik, onun bahsettiği santaj iddialari hususunda dernek mahkeme tarafından beraat ettirilmiş,
 
 Ancak kendisinin yaptım diyerek övündüğü ve  savundugu Özdere Çukuraltındaki kum uzerine kafeterya yapılması acilan dava sonucu yine mahkeme tarafindan iptal edilmistir.
 
Hatta, bu kafeterya ile ilgili, hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzdan Içişleri Bakanlığı tarafından yargılanmasına karar verilmiş ve yakın tarihte yargilanmasına başlanacaktır.
 
Şimdi, bizim hakkımızdaki  yalan beyan ve iddilardan biz beraat etmişken, kendisinin yaptığı kafeterya imar kanunu ve plana aykırı bulunarak yıkıldığına göre, bize sarf ettigi bu hakaretten dolayı nasıl beraat kararı verilir?
 
Bu vicdanlari kanatmayacakmi.?
 
Tam tersi bizim, ey başkan kanun nizam bilmez adam, milletin parasını niye kumlarin üstüne saçıyorsun, utanmıyormusun, yetim hakkını yandaşlara ve kirli emellerine niye alet ediyorsun deme hakkımız yokmu?
 
Ama biz bunu asla demeyiz, çünkü kamu adına habercilik yapıyoruz, kamu adına soruyoruz, yüreğimizde yansa da kimseye hakaret edemeyiz.
Biz gücümüzü İzmirliden alıyoruz,
 
İtirazımızı yapacağız,
 
CMK'nın 223/2-e maddesi kapsamına giriyor mu girmiyor mu, diye kararı HSYK'ya yollayacağız.


Kaynak:

Etiketler:

  • BÖYLE,
  • KARAR,
  • MI,
  • OLUR?,