Başkanlık Konutu Cevapları..,

20 Mart 2020 Cuma , 19:29
Okunma: 2972
0 Yorum

Yine eksik verildiğinden!!!!

 

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer göreve gelir gelmez,

İzmirlinin “ŞATO” isimli yeri başkanlık konutu olarak kullanmaya başladı,
 
İzmirlinin birçok tepkisine kulak tıkadı,
 
İzmir'de 5 dönem CHP İzmir İl Başkanlığı görevini yürüten Kemal Karataş haklı olarak başkanlık konutunu gündeme taşıdı,
 
İl Disiplin Kurulu, Karataş'ın partiden ihracına karar verdi,
 
Geçtiğimiz günlerde “ŞATO” başkanlık konutu wc harcamalarını sizlerle paylaşmıştık,
 
Gelen cevaplar net olmadığından sorularımızı tekrar sorduk,
 
“Isıtma Tesisatı Yapım İşi '' kapsamında 51.502,88 TL bedelle doğalgaz ısıtma tesisatı yaptırılmıştır. Halk kütüphanesi kısmında '' Engelli Wc ve Tadilat Yapım İşi '' kapsamında 52.556,35 TL bedelle engellilerin kullanımına uygun bir adet tuvalet, zemine hissedilebilir yüzey, pencere doğramalarına yalıtım için silikon ve fitil uygulaması yaptırılmıştır. Halk kütüphanesi kısmında '' Engelli Platformu Alım İşi '' kapsamında 151.040,00 TL bedelle engellilerin kullanabilmesi için engelli platformu yaptırılmıştır.” Bu bedeller neden çok fazladır ve ihalesi yapılmış mıdır yapıldı ise ihaleye kaç firma katılmıştır? Sit kuruluna verilen tadilatta neler var ve hangi tarihte onaylanmıştır?"  
 
Isıtma Tesisatı Yapım İşi için ihaleye kaç kişi katılmıştır sorusuna verilen cevap,
 
İlgi yazıya istinaden Yapım İhaleleri Dairesi Başkanlığı'nı ilgilendiren işlere ait  "Isıtma Tesisatı Yapım İşi" ne teklif veren üç firmadan 44.000,00 TL+KDV en düşük teklifi veren firma ile; 
 
Engelli WC tadilat işine verilen yanıt,

"Engelli WC ve Tadilat Yapım İşi" ne ise teklif veren üç firmadan 44.900,00 TL+KDV en düşük teklifi veren firma ile sözleşme imzalanmıştır."
 
'' Engelli Platformu Alım İşi '' kapsamında 151.040,00 TL ödenen iş kapsamındaki sorumuz yanıtsız bırakılmış,
 
Yapılan harcamaların madde madde net olarak açıklanmasını da istemiştik,
 
Başkanlık Konutuna sadece engelli platformu ve WC dışında hiç masraf yapılmadı mı? 
 
Bilgi dinme sorumuzda yer alan, Sit kuruluna verilen tadilat projesinde neler var? Sorumuza YANIT YOK!
 
25.06.2018 tarihinde, Kurul Onayı ile onaylanan bir restorasyon projesinden bahsedilmiş,
 
2018 yılında, Tunç Başkan İBB’nin başkanı değildi,
 
Yeni onaylanan proje yok mu?
 
Oysaki verilen cevapta, “Başkanlık Konutu ile ilgili Konak Belediyesi tarafından 29.07.2019 tarihinde restorasyon yapı ruhsatı düzenlendiği” yazılmış,
 
Restorasyon Projesi neye göre onandı?

“17.09.2019 tarihinde yapı kullanma izin belgesi onaylanmıştır.” Şeklinde verilen cevap,
 
Peki, Tunç Soyer Mayıs ayında başkanlık konutuna yerleşirken, Yapı Kullanım Belgesi yok muydu?
 
Sorularımızın cevabı yeterli gelmediğinden bir kez daha sorularımızı yineleyeceğiz.

T.C

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

BİLGİ EDİNME BİRİMİNE

 

Cimer üzerinden sorduğum 07.08.2019 tarih 1901796183 sayılı sorularıma eksik yanıt verildiğinden süresinde tekrar yanıt beklemekteyim. Aşağıdaki sorularımın maddelere ilişkin teker teker yanıtlanmasını isterken özellikle başkanlık konutuna bugüne kadar yapılan harcamaların net tutarı nedir. Gelen cevapta yer alan “'' Isıtma Tesisatı Yapım İşi '' kapsamında 51.502,88 TL bedelle doğalgaz ısıtma tesisatı yaptırılmıştır. Halk kütüphanesi kısmında '' Engelli Wc ve Tadilat Yapım İşi '' kapsamında 52.556,35 TL bedelle engellilerin kullanımına uygun bir adet tuvalet, zemine hissedilebilir yüzey, pencere doğramalarına yalıtım için silikon ve fitil uygulaması yaptırılmıştır. Halk kütüphanesi kısmında '' Engelli Platformu Alım İşi '' kapsamında 151.040,00 TL bedelle engellilerin kullanabilmesi için engelli platformu yaptırılmıştır.” Bu bedeller neden çok fazladır ve ihalesi yapılmış mıdır yapıldı ise ihaleye kaç firma katılmıştır? Sit kuruluna verilen tadilatta neler var ve hangi tarihte onaylanmıştır?

 

Sayın yetkili
İzmir Büyükşehir Belediyesine 25.06.2019 tarihinde sorduğum 1901419297 sayılı başvuruma yapılan tadilatların neler olduğu yanıtlanmış ancak yapılan tadilatların bedellerini kalem kalem istemekteyim. eksik yanıtlandığından sorularımı bir kez daha yineliyorum.
1-Tunç Soyer'in başkanlık konutuna 2019 yılı seçimlerden sonra harcanan net tutar nedir
2-Yapılan harcamaların madde madde net olarak açıklanması
3-Programda olan daha yapılacak harcamalar var mıdır
4-Yapılan tadilatlar nedir
5-Sit kuruluna verilen tadilat projesinde neler var

Gizle

 Başvuru hareketleri için tıklayınız.

Cevaplar:

Cevap: İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI > TESİSLER BAKIM ONARIM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (25.02.2020 12:01)

CİMER dilekçeniz ile Konak İlçesi, Halil Rıfat Paşa Caddesi no:6 adresinde bulunan, Başkanlık konutunda yapılan tadilatlar ve maliyetleri, başka harcamaların yapılıp yapılmayacağı, SİT kurulundan alınan izinde tüm tadilatların projesine işlenip işlenmediği sorulmuştur.

Söz konusu binada '' Isıtma Tesisatı Yapım İşi '' kapsamında 51.502,88 TL bedelle doğalgaz ısıtma tesisatı yaptırılmıştır. Halk kütüphanesi kısmında '' Engelli Wc ve Tadilat Yapım İşi '' kapsamında 52.556,35 TL bedelle engellilerin kullanımına uygun bir adet tuvalet, zemine hissedilebilir yüzey, pencere doğramalarına yalıtım için silikon ve fitil uygulaması yaptırılmıştır. Halk kütüphanesi kısmında '' Engelli Platformu Alım İşi '' kapsamında 151.040,00 TL bedelle engellilerin kullanabilmesi için engelli platformu yaptırılmıştır. 

Bu kapsamda halk kütüphanesi ve başkanlık konutu ile ilgili gerçekleştirilen projeler kurul tarafından onaylanmış ve uygulanmıştır.  Bilginize sunulur.

 

Nivent Kurtuluş

  


Kaynak: